AMS

Łączymy wiedzę z branży farmaceutycznej, nanotechnologii, inżynierii, co pozwala nam stale rozwijać i produkować zaawansowane produkty lecznicze.

Mówią, że jeśli nie idziesz do przodu, to tak jakbyś stał w miejscu. To prawda, którą szczególnie widać w biznesie.  Aby coraz bardziej precyzyjnie odpowiadać na potrzeby odbiorców i utrzymać się na rynku, potrzebujemy innowacji.  Nie trzeba od razu dokonywać przełomowych odkryć, czasem wystarczy zrobić coś inaczej.  Zweryfikowaliśmy potrzeby rynku farmaceutycznego i  zdecydowaliśmy się ułatwić prowadzenie prac badawczo-rozwojowych firmom z tej branży poprzez dostarczenie im świetnych, profesjonalnych narzędzi. Postawiliśmy na mało znaną w Polsce technologię Hot Melt Extrusion i praktycznie niedostępny w skali kraju sprzęt   - maszynę HME thermo fischer  wraz z ekstruderem, pasem i pelletyzerem. W realizacji naszego pomysłu wsparł nas park technologiczny YouNick, przy pomocy którego powołaliśmy do życia spółkę AMS (Applied Manufacturing Science).

Zakup maszyny to był dopiero początek naszej biznesowej drogi  - przede wszystkim zadbaliśmy o przeszkolenie zespołu technologów i  współpracę z  uznanymi na świecie ekspertami.  Naszym strategicznym partnerem jest  niezależne centrum badań RCPE ( Research Centre for Pharmaceutical Engineering RCPE) oraz centrum badawczo-rozwojowe PozLab, założone przez byłych pracowników GlaxoSmithKline. Łączymy wiedzę z branży farmaceutycznej, nanotechnologii, inżynierii, co pozwala nam stale rozwijać i produkować zaawansowane produkty lecznicze.

Mamy już pierwsze sukcesy. Obecnie realizujemy proces rozwoju produktu w technologii HME dla firmy znajdującej się w pierwszej dziesiątce największych firm farmaceutycznych na świecie.

 

Odwiedź nas: http://ams-pharma.org/

Pomysłodawca:

Dagmara Nickel, Massimo Bresciani


Istniejemy od:

lutego 2014r.

Wspieramy:

firmy farmaceutyczne w tworzeniu innowacji poprzez znajomość nowoczesnych technologii i narzędzi do produkcji wyrobów leczniczych


Działamy:

w branży farmaceutycznej