3R Studio

 

 

3R Studio dostarcza wysokiej jakości rozwiązania interaktywne dla urządzeń mobilnych, wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość. Wspiera podmioty, które mają odwagę wprowadzić swoje produkty i usługi w zupełnie nowy wymiar.


Świat to wyjątkowe miejsce. Poznajemy go od dziecka, kształtując zmysły, rozwijając wyobraźnię przestrzenną i manualną. To nasze naturalne umiejętności. Jednak coraz więcej czasu spędzamy w świecie wirtualnym, z którym komunikujemy się za pomocą myszki i klawiatury czy ekranu dotykowego lub joypada. A płaskie obrazy z komputera i urządzeń mobilnych ograniczają naszą percepcję i zdolności manualne. Tracimy umiejętności, dzięki którym sprawnie poruszamy się w naszej rzeczywistości. Naszą intencją jest temu zapobiec.

Mój tata był konstruktorem i motywował mnie do wymyślania, jak coś wytworzyć lub naprawić, zamiast kupić. W wieku kilku lat konstruowałem maszyny z klocków Lego Technic. Później, zupełnie samodzielnie wymyślałem różne mechanizmy i budowałem je. Grając w gry komputerowe za czasów technikum i studiów zauważyłem, że standardowy interfejs myszka+klawiatura zupełnie nie współgra z moim rodzajem wyobraźni przestrzennej, wyrobionej także podczas nauki chemii. Wpadłem więc na pomysł, że stworzę taki rodzaj komunikacji z wirtualnym światem, aby lepiej wykorzystywał wrodzone możliwości wyobraźni. Taki, żeby wyobraźnia pracowała na wirtualnym obiekcie przed nami, a nie zatrzymywała nas na etapie ekranu dotykowego czy licznych komendach z klawiatury lub złożonych interfejsów. Wtedy zainteresowałem się ideą rzeczywistości rozszerzonej.

Nie miałem wiedzy i umiejętności, ale miałem wizję. Znalazłem programistę, a potem kolejnego, którzy zgodzili się pracować w trybie wieczorno-weekendowym. Powstała pierwsza aplikacja demo, potem następne. Zostaliśmy docenieni i otrzymaliśmy wsparcie, które pozwoliło nam rozwinąć skrzydła. W ciągu kilku lat stworzyliśmy świetny zespół, solidną bazę technologiczną i sieć kontaktów w całej Europie. Mieliśmy pomysły, które chcieliśmy wcielać w życie. Wtedy otrzymaliśmy wsparcie od YouNick Sp. z o.o. (dotychczas Nickel Technology Park Poznań), który zainwestował w nasz pomysł i świetny zespół. Staliśmy się dla siebie partnerami, którzy wspólnie rozszerzają rzeczywistość z korzyścią dla wyobraźni i wiedzy kolejnych pokoleń.

Pobudzanie wyobraźni i ciekawości świata - nie tylko u najmłodszych, to cel przyświecający naszej pracy. Stanowimy zgrany i bardzo kreatywny zespół doświadczonych programistów i grafików. Jesteśmy rynkową awangardą – od podstaw tworzyliśmy w Polsce autorskie technologie wirtualne i rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki opracowywanym przez nas aplikacjom mobilnym, wirtualne obiekty na ekranach smartfonów i tabletów stają się dostępne dla ludzi w fizycznej przestrzeni. Wpływamy na sposób poznawania świata.

Nasze rozwiązania są wykorzystywane w bardzo wielu branżach. Znajdziesz je w interaktywnych grach dla dzieci, wirtualnych makietach budynków, także tych historycznych, przestrzennych kampaniach marketingowych czy wirtualnych ekspozycjach w muzeach.


Odwiedź nas: www.3rstudio.com