Drukuj

2014/06/26

NTPP poszukuje kolejnych innowacyjnych pomysłów!
Zapraszamy na otwartą konferencję w Toruniu.

Nickel Technology Park Poznań (NTPP) poszukuje w całej Polsce innowacyjnych przedsięwzięć w branży biotechnologicznej, medycznej, chemicznej, informatycznej, odnawialnych źródeł energii oraz ochrony środowiska. Na kolejny projekt w ramach Nickel Inkubator NTPP pozyskał dofinansowanie z funduszy unijnych w wysokości 6,7 mln zł. W poniedziałek, 30 czerwca br. na terenie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się otwarta konferencja prezentująca innowacyjny sposób prowadzenia inwestycji kapitałowych przez podpoznański park. Toruńska uczelnia została partnerem merytorycznym działającego od 2011 r. inkubatora NTPP.

Na kolejne wejścia kapitałowe w ramach Nickel Inkubator NTPP przeznaczy łącznie aż 7,2 mln zł. Dzięki dofinasowaniu z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz współpracy z partnerami merytorycznymi i  finansowymi projektu w ciągu najbliższych 12 miesięcy powstanie 9 innowacyjnych spółek. Nowe podmioty otrzymają od NTPP nie tylko wsparcie kapitałowe w wysokości do 200 tys. euro, ale przez kolejne 5-10 lat także pełne wsparcie merytoryczne specjalistów i ekspertów parku w zakresie organizacji i rozwoju założonego wspólnie biznesu.

Zapraszamy do współpracy z naszym parkiem osoby z całego kraju, które posiadają innowacyjny pomysł, patent lub wyniki badań. Z nadesłanych do NTPP wniosków wybierzemy projekty, które dzięki komercjalizacji w Nickel Inkubator będą miały szansę odnieść w najbliższych latach największy sukces rynkowy. – mówi Adam Siwczyński, manager projektu w NTPP – Do udziału w naszej konferencji w Toruniu szczególnie zachęcamy osoby związane  ze środowiskami akademickimi oraz jednostkami badawczo-rozwojowymi, które są zainteresowane rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej.

Konferencja NTPP „Zróbmy to razem! - wspólna inwestycja, wspólny sukces. Inwestycje kapitałowe po ludzku” odbędzie się w poniedziałek, 30 czerwca br. w Toruniu w sali konferencyjnej Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii UMK w Toruniu (ul. Wileńska 4, początek g. 12:00). O działalności parku oraz zasadach współpracy w zakresie inwestycji kapitałowych opowiedzą eksperci Nickel Inkubator oraz pomysłodawcy spółek portfelowych NTPP z branży biotechnologicznej – Centrum Edukacji Bio-Medycznej oraz firmy MedVentures.

Od 2011 r. Nickel Technology Park Poznań aktywnie wspiera komercjalizację innowacyjnych przedsięwzięć i wyników badań. W ramach współfinansowanego ze środków unijnych projektu Nickel Inkubator spółka wydała do tej pory 9,5 mln zł na utworzenie 9 innowacyjnych spółek biotechnologicznych oraz z branży IT. Dzięki ich działalności powstaje m.in. bardzo skuteczny opatrunek na rany, wirtualne „pudełko na paragony”, zintegrowany system  dynamicznego zarządzania transportem czy innowacyjne systemy analizy zachowań klientów w przestrzeni sklepowej. Podpoznański park technologiczny jest także udziałowcem prężnie rozwijającej się firmy PozLab - polskiego centrum badawczo-rozwojowego oraz spółki Medibase, interakcji leków, stworzoną przez wykwalifikowanych lekarzy.