Drukuj

2015/01/15

Jak ugryźć 82,5 mld euro?
YouNick zaprasza na otwarte i bezpłatne seminarium „AKCJA DOTACJA!”

Prowadzisz startup lub przedsiębiorstwo z sektora MSP, odpowiadasz w firmie za dalszy rozwój biznesu, a może myślisz o założeniu własnej działalności? 82,5 mld euro z nowej puli środków unijnych na lata 2014-2020 będzie już wkrótce w Twoim zasięgu. Weź udział w otwartym seminarium „Akcja Dotacja!” i dowiedz się, jak pozyskać najlepsze dofinansowanie dla swojej firmy. Bezpłatne spotkanie, organizowane przez YouNick oraz PNO Consultants, odbędzie się 21 stycznia br. w Złotnikach k. Poznania.

Seminarium „Akcja Dotacja! czyli jak i gdzie szukać pieniędzy na rozwój biznesu. Przegląd wsparcia finansowego dla przedsiębiorstw” to wspólna inicjatywa parku technologicznego YouNick (dotychczas Nickel Technology Park Poznań) oraz spółki doradczej PNO Consultants. Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu wszystkie osoby zainteresowane informacjami o dotacjach unijnych w nowej perspektywie finansowej. W latach 2014-2020 na politykę spójności Polska otrzyma aż 82,5 mld euro. Będą to środki przeznaczone m.in. na dalszy rozwój infrastruktury, rozwój przedsiębiorczości i innowacji, komercjalizację nauki, cyfryzację, aktywizację zawodową oraz zieloną energię. Aby z sukcesem aplikować po unijne fundusze, warto już teraz zapoznać się z istniejącymi programami oraz zasadami przyznawania dotacji.

Od ponad 5 lat aktywnie wspieramy powstawanie i rozwój innowacyjnych biznesów. Dzięki m.in. środkom z Unii Europejskiej w YouNick z sukcesem działa już kilkanaście firm, a wkrótce powstaną kolejne. Jako inwestor i partner naszych spółek zależnych doskonale wiemy, jak ważne jest zapewnienie finansowania optymalnie dopasowanego do potrzeb danego biznesu. Aby skutecznie ugryźć zaplanowane dla Polski 82,5 mld euro, należy już dzisiaj stworzyć dobrze przemyślaną strategię korzystania ze środków unijnych. Mamy nadzieję, że nasze seminarium pomoże firmom z Poznania i Wielkopolski odnaleźć się w gąszczu informacji o możliwościach dostępnych w nowej perspektywie finansowej – mówi Adam Siwczyński odpowiedzialny za inwestycje kapitałowe parku technologicznego YouNick.

Uczestnicy seminarium w Złotnikach otrzymają wyczerpującą informację o wszystkich dostępnych w najbliższych 6 latach dotacjach unijnych. Doświadczony ekspert w pozyskiwaniu funduszy unijnych, Tomasz Hoffmann z PNO Consultants, przedstawi aktualne możliwości wsparcia finansowego polskich przedsiębiorstw zarówno z bezzwrotnych środków brukselskich (HORIZON 2020, SME Instruments, LIFE, TENT-T), jak i w ramach konkursów w nowej perspektywie finansowej. Na podstawie swojej wieloletniej praktyki pokaże także jak zarządzać innowacją w firmie, jak z sukcesem napisać wniosek aplikacyjny oraz jak stworzyć efektywne konsorcjum.

Podczas seminarium zaplanowaliśmy zarówno prelekcje, jak i indywidualne konsultacje dla uczestników naszego spotkania. W ramach tych ostatnich odpowiemy na szczegółowe pytania związane z funduszami unijnymi. Podpowiemy m.in. kiedy można liczyć na 100% dofinansowania projektu oraz czy dany projekt wpisuje się w inteligentne specjalizacje określonego regionu. Wyjaśnimy także, na jakie wsparcie mogą liczyć innowacyjne startupy oraz czy w nowej perspektywie finansowej będą środki na inwestycje infrastrukturalne. - mówi Tomasz Hoffmann, partner zarządzający PNO Consultants.

Seminarium „Akcja Dotacja!” odbędzie się w siedzibie YouNick w Złotnikach w środę, 21 stycznia br. w godzinach 10.00-12.00 (ul. Krzemowa 1, sala konferencyjna w biurowcu nr 1). Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest bezpłatna rejestracja (imię i nazwisko oraz nazwa firmy) pod adresem mailowym: patrycja.matuszak@younick.pl.

 


PNO Consultants to firma konsultingowa zarządzająca całym procesem pozyskiwania funduszy, wspierająca klientów na każdym z jego etapów. 50-osobowy zespół dedykowanych konsultantów z sieci biur zlokalizowanych w Europie Środkowo Wschodniej służy wsparciem i pomocą przy realizacji nawet najbardziej wymagających projektów. www.pnocee.pl