Cem-kolor

Nasza innowacja ma charakter procesowy. Unikalne know-how Cem-kolor przyniesie korzyści wielu podmiotom. Nasi klienci – producenci kostki brukowej i galanterii betonowej, otrzymają tańszy, ale równie dobry jakościowo produkt docelowy.


Cem-kolor wykorzystuje odpady hutnicze w procesie produkcji pigmentów nieorganicznych. Wspiera producentów kostki brukowej oraz galanterii betonowej w rozwoju ich biznesów.

Chemia to nasza rodzinna pasja od pokoleń. Prawie 35 lat temu, w czasach wyjątkowo niesprzyjających przedsiębiorczości, mój dziadek uruchomił na Śląsku własny zakład produkujący chemię budowlaną, w tym barwniki do betonu. Ponieważ prywatni przedsiębiorcy mieli wówczas ogromne kłopoty ze zdobyciem niezbędnych surowców, postanowił wykorzystać w procesie produkcji zalegające na hałdach, niepotrzebne nikomu odpady hutnicze. Firmy dziadka nie ma na rynku już od ponad dekady, ale jego pomysł okazał się ponadczasowy. Odkurzony po kilkudziesięciu latach i wsparty nowoczesnymi technologiami stał się podstawą do zbudowania kolejnego biznesu w naszej rodzinie – spółki Cem-kolor.

Nasza innowacja, wsparta kapitałem i doświadczeniem parku technologicznego YouNick oraz prywatnego inwestora Przemysława Jury, ma charakter procesowy. W zmodernizowanej hali produkcyjnej w Katowicach, z łatwo dostępnych i tanich odpadów hutniczych będziemy wytwarzali stosowane na całym świecie pigmenty nieorganiczne .

Unikalne know-how Cem-kolor przyniesie korzyści wielu podmiotom. Nasi klienci – producenci kostki brukowej i galanterii betonowej, otrzymają tańszy, ale równie dobry jakościowo produkt docelowy. Śląskie huty - zamiast składować - będą utylizować swoje odpady, na czym bez wątpienia zyska środowisko naturalne i krajobraz naszego regionu. A działalność naszej spółki, poprzez tworzenie kolejnych miejsc pracy, z pewnością pozytywnie wpłynie także na rozwój lokalnej gospodarki.

Historia naszego rodzinnego biznesu zatoczyła koło. Wspólnie budujemy nową firmę. Wyjątkową w swojej wartości, bo łączącą wiedzę i doświadczenie starszego pokolenia z wizjami i przedsiębiorczością młodszego. Wierzymy, że barwniki nieorganiczne z odpadów hutniczych to dopiero początek naszej działalności. Mamy nadzieję, że w następnych latach rozszerzymy ofertę o kolejne kolory oraz postacie naszych produktów – tak by oprócz segmentu chemii budowlanej, znaleźć odbiorców wśród producentów farb wodnych i rozpuszczalnikowych oraz w farmaceutyce i w gastronomii.


Odwiedź nas: www.cem-kolor.pl

Pomysłodawca:

Michał Marciniak,
Prezes Zarządu


Istniejemy od:

grudnia 2014 r.

Zajmujemy się:

wykorzystaniem odpadów hutniczych w procesie produkcji pigmentów nieorganicznych


Działamy:

sektorze chemii budowlanej

Wspieramy:

producentów kostki brukowej oraz galanterii betonowej w rozwoju ich biznesów


Nasza misja:

wykorzystywać innowacyjną myśl technologiczną do wytwarzania efektywniejszych kosztowo produktów