Aktualności

2014/12/19

16 grudnia 2014 roku poinformowaliśmy o ewolucji Nickel Technology Park Poznań w YouNick i zmianie podjeścia do tworzenia miejsc pracy - kreatywnych i służących rozwojowi zarówno firm, jak i pracujących w nich ludzi. Informacja o zmianie wzbudziła zainteresowanie mediów z różnych branż. "YouNick będzie jak Google", " prawdziwy biurowy odlot", "biuro przyszłości przyjazne pracownikom" - tak brzmiały nagłówki w prasie o naszej zmianie.

 

Więcej
2014/12/15

Nickel Technology Park Poznań po 8 latach działalności zmienia filozofię działania i ewoluuje w YouNick Place to create. Właściciele pierwszego w Polsce prywatnego parku technologicznego tworzą wyjątkowe środowisko dla rozwoju innowacyjnych podmiotów. Miejsce, w którego centrum jest człowiek – najemca, pracownik i pomysłodawca innowacji. Wprowadzane w podpoznańskich Złotnikach zmiany dotyczą nie tylko istniejącej i nowo budowanej infrastruktury, ale przede wszystkim kultury organizacyjnej, oferowanego pakietu usług dodatkowych oraz prowadzonej działalności inwestycyjnej. Na terenie parku funkcjonuje obecnie blisko 60 firm, zatrudniających ponad 600 osób, a dalsze 20-30 spółek zapełni w 2015 r. nowo powstający trzeci biurowiec.

Więcej
2014/06/30

Jak dbać o wysokiej jakości kontakt z człowiekiem? Wzmacniać i odbudować więzi międzyludzkie za pomocą słowa? Skutecznie łagodzić nieporozumienia? Mówi o tym filozofia Porozumienia Bez Przemocy, którą będzie można zgłębić podczas wykładu „Świadoma komunikacja. Jak mówić, żeby nas słuchano i jak słuchać, żeby do nas mówiono”, organizowanego przez Nickel Technology Park Poznań.

Więcej
2014/06/26

Nickel Technology Park Poznań (NTPP) poszukuje w całej Polsce innowacyjnych przedsięwzięć w branży biotechnologicznej, medycznej, chemicznej, informatycznej, odnawialnych źródeł energii oraz ochrony środowiska. Na kolejny projekt w ramach Nickel Inkubator NTPP pozyskał dofinansowanie z funduszy unijnych w wysokości 6,7 mln zł. W poniedziałek, 30 czerwca br. na terenie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się otwarta konferencja prezentująca innowacyjny sposób prowadzenia inwestycji kapitałowych przez podpoznański park. Toruńska uczelnia została partnerem merytorycznym działającego od 2011 r. inkubatora NTPP.

Więcej
2014/04/08

Jeżeli lubisz technologiczne wyzwania, posiadasz dużo pozytywnej energii i i entuzjazmu a do nowych zadań podchodzisz z zaciekawieniem i odwagą to Nickel Technology Park Poznań jest idealnym miejscem pracy dla Ciebie.

Więcej
2014/01/28

W maju 2015 r. Nickel Technology Park Poznań (NTPP) uruchomi w Złotnikach Centrum Usług Biznesowych – wysokiej klasy infrastrukturę dedykowaną m.in. innowacyjnym przedsiębiorstwom oraz środowiskom naukowym i badawczo-rozwojowym. W obiekcie o powierzchni prawie 4500 m2 powstaną nowoczesne biura, sale konferencyjne i przestrzeń wystawiennicza oraz unikalny w skali regionu testLAB – specjalistyczny zespół pracowni, wspierający rozwój nowych produktów i usług. Rozbudowa NTPP rozpocznie się wiosną 2014 r. Na realizację inwestycji o wartości z WRPO dofinansowanie w wysokości ok. 7 mln zł.

Więcej
2014/01/16

PARP informuje, że rozpoczął się nabór wniosków do pierwszego etapu projektu Polski Most Krzemowy (zamknięcie naboru: 28 stycznia 2014 r.) Jest to projekt systemowy PARP finansowany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Więcej