Drukuj

2015/10/22

Zarządzanie po polsku - podcast Menedżer Plus.
Rozmowa Dagmary Nickel z Mariuszem Chrapko o projekcie Pulsu Biznesu.

"Zarządzanie po polsku” to projekt „Pulsu Biznesu”, który bierze pod lupę polską szkołę zarządzania. W gronie partnerów projektu, w tym YouNick, opracowano kodeks dobrych praktyk zarządzania polską firmą, uwzględniający charakter naszej gospodarki, cechy kulturowe, globalną konkurencję i wyzwania. Jakie wartości są ważne dla przedsiębiorców z Polski? Czy swoich pracowników traktujemy bardziej przedmiotowo, czy podmiotowo, wspierając ich w rozwoju i tworząc dobre warunki pracy?

Poziom zaangażowania pracowników ma obecnie ogromny wpływ na wyniki finansowe przedsiębiorstw. Już nie tylko w branży IT firmy dbają o jak najlepsze warunki pracy oraz dodatkowe bonusy. Inwestycja w dobre samopoczucie pracownika procentuje. Twarde dane uzyskane w badaniach na całym świecie pokazują, że im bardziej człowiek jest zadowolony ze swojego środowiska pracy – przestrzeni, atmosfery, relacji z przełożonymi i współpracownikami czy możliwości samorealizacji, im mniejszy stres w nim odczuwa, tym wydajniej i efektywniej pracuje. Co więcej, takie osoby rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich i krócej na nich przebywają -  wyjaśnia Agnieszka Mościcka-Teske z Uniwersytetu SWPS.
 

W podcaście "Menedżer Plus" Dagmara Nickel, prezes YouNick, podsumowuje projekt "Zarządzanie po polsku" i wyjaśnia, dlaczego warto, by jednocześnie było to "zarządzanie po ludzku".