Drukuj

2015/01/23

YouNick wspiera Smart Pharmę.
Powstała kolejna spółka farmaceutyczna w parku technologicznym YouNick.

Firma zajmuje się opracowywaniem, produkcją oraz sprzedażą innowacyjnych leków i produktów medycznych – własnych oraz na zlecenie podmiotów zewnętrznych. Zlokalizowany w wyspecjalizowanym ośrodku biomedycznym BioNick (wcześniej Nickel BioCentrum) nowy polski producent farmaceutyków zapowiada, że pierwsze nowatorskie produkty, przeznaczone dla małych dzieci oraz niemowląt, w tym wcześniaków, pojawią się w aptekach już w marcu 2015 roku.

Wartość inwestycji, współfinansowanej ze środków unijnych i prowadzonej wspólnie z funduszem inwestycyjnym SpeedUp Innovation, wynosi 1,6 mln zł. Głównym udziałowcem Smart Pharmy został jej pomysłodawca - Michał Taisner, przez kilkanaście lat odpowiedzialny za sprzedaż leków i produktów medycznych takich firm farmaceutycznych jak Vitis Pharma, Sequoia czy Sopharma.

- W YouNick stworzyliśmy wyjątkowe środowisko do rozwoju innowacyjnych biznesów. Jesteśmy dla naszych spółek partnerem, a nie zwierzchnikiem. Razem szukamy najlepszego modelu biznesowego i takiego zastosowania innowacyjnych technologii i pomysłów, które przyniesie klientom wymierną korzyść. Produkty i usługi naszych spółek zależnych:  PozLab, CEBIM, GoSell, Lab4motion czy 3R Studio Mobile zyskują coraz większe uznanie klientów w Polsce i za granicą. Jesteśmy przekonani, że Smart Pharma w krótkim czasie dołączy do tego grona wyjaśnia Adam Siwczyński odpowiedzialny za inwestycje kapitałowe w parku technologicznym YouNick.

Nowe leki i produkty medyczne Smart Pharmy będą mogły powstawać w BioNick (dotychczas Nickel BioCentrum). Działa on na terenie parku, wyposażony został w najnowszy sprzęt, laboratoria oraz clean roomy klasy czystości B, C i D. Pozwoli to nie tylko opracowywać nowe aktywne formuły preparatów, ale także potwierdzać ich przydatność terapeutyczną w warunkach laboratoryjnych. - Tym, co nas wyróżnia, jest nowoczesna i ciągle udoskonalana technologia. Pozwala ona na tworzenie preparatów coraz skuteczniejszych i bezpieczniejszych dla pacjentów – przyznaje Michał Taisner, pomysłodawca i prezes Smart Pharmy. Spółka, poza tworzeniem i wprowadzaniem na rynek własnych leków i produktów medycznych, będzie również świadczyć usługi na rzecz innych firm z tej branży. – Nasi specjaliści obsługują wszystkie etapy procesu powstawania i komercjalizacji nowych produktów leczniczych, począwszy od konsultacji ze środowiskiem medycznym i dogłębnej analizy potrzeb rynkowych, poprzez stworzenie idei, receptury i formuły innowacyjnego preparatu, niezbędne próby laboratoryjne i badania fizykochemiczne, aż po produkcję zgodną ze standardami GMP (Good Manufacturing Practice) oraz kompleksowe działania marketingowo-sprzedażowe – dodaje Taisner.

 

Więcej informacji o nowej spółce: Smart Pharma