Drukuj

2015/08/04

Warsztaty dla młodzieży w YouNick!
Zapraszamy ciekawą świata młodzież na cykl odkrywczych warsztatów.

Park technologiczny YouNick zaprasza na zajęcia warsztatowe dla młodzieży w obszarze nauk przyrodniczych, nowych mediów i ekonomii. Widzimy mnóstwo zajęć dla małych dzieci, tymczasem starszym pozostaje tylko własna inwencja twórcza i / lub komputer. Dlatego też w tygodniu 10-14 sierpnia przy wsparciu firm z parku organizujemy testowe warsztaty dla młodzieży w wieku od 9 do 14 lat.

W trakcie warsztatów oprócz samych zajęć chcielibyśmy porozmawiać z młodzieżą o tym, co ich kręci i czym chętnie by się zajęli w czasie wolnym po szkole, jak również poprosimy ich o feedback co do zajęć, które przeprowadziliśmy. Całość zaplanowana jest na 2,5 godziny od 10.30 do 13.00 i jest nieodpłatna. Zapewniamy obiad.

Miejsce: Park Technologiczny YouNick, biurowiec nr 1 sala konferencyjna.
Zapisy: joanna.sowinska@nickel.com.pl

"Chemia jest do strawienia"

PONIEDZIAŁEK GODZ. 10:30

Podręczniki podają, że wszystko co zjemy trawią enzymy. Na klasówki i testy trzeba się nauczyć ich nazw i funkcji, język się plącze, a głowa prawie eksploduje. Tymczasem enzymów nikt nie widział, nikt dokładnie nie wie, jak proces trawienia wygląda i o co tak naprawdę chodzi w pracy układu pokarmowego. Jeśli masz dość zawierzania podręcznikom, spotkaj się z nami w laboratorium i samodzielnie, przy własnym profesjonalnym stanowisku naukowym sprawdź, jak badacze odkryli, na czym polega proces trawienia, praca enzymów. Poszukaj z nami odpowiedzi na pytanie jak działają środki na odchudzanie, jak korzysta się w laboratorium z łaźni wodnej i co mają wspólnego klocki lego z helisą. Do zobaczenia!

 

"Czy nas słychać?"

WTOREK GODZ.10:30

Dźwięk czyli mikrofon i przewody, ale też układ słuchowy, krtań, która generuje drgania i wreszcie... historia muzyki. Interdyscyplinarne zajęcia na których  wraz z uczestnikami będziemy zgłębiać  tajemnice dźwięku. Postaramy się rozłożyć go na czynniki pierwsze: na płaszczyźnie biologii słuchu i fizycznych aspektów fali. Poznamy problemy osób niesłyszących i zapoznamy się z językiem migowym. Stawimy czoła elektronice i zbudujemy własny mikrofon. Czekają na Was saksofon, lutownica, komputery – wpadajcie!

 

"Co łączy zboże i bit coiny? O sztuce niezależności i tajnikach ekonomii"

PIĄTEK GODZ.10:30

Dziś wszyscy starają się robić dobry biznes. Dlatego warto dużo wiedzieć o pojęciu pieniądza, o tym jak zmieniała się siła nabywcza, po co wdraża się plany oszczędzania. Przyjrzymy się także, dlaczego biedni ubożeją, a bogaci stają się coraz bogatsi, chociaż na logikę powinno być odwrotnie. Dowiemy się, jak łagodzi się niedobory w budzecie państwa i jak bardzo to jest podobne do łatania dziur w budżecie domowym. Czymkolwiek się chcemy zajmować w przyszłości – bycie rekinem finansjery może nam tylko pomóc!