Drukuj

2014/01/28

W NTPP powstanie Centrum Usług Biznesowych
W nowoczesnym biurowcu powstaną m.in. nowoczesne biura, laboratorium innowacji TestLab i Centrum Konferencyjne

W maju 2015 r. Nickel Technology Park Poznań (NTPP) uruchomi w Złotnikach Centrum Usług Biznesowych – wysokiej klasy infrastrukturę dedykowaną m.in. innowacyjnym przedsiębiorstwom oraz środowiskom naukowym i badawczo-rozwojowym. W obiekcie o powierzchni prawie 4500 m2 powstaną nowoczesne biura, sale konferencyjne i przestrzeń wystawiennicza oraz unikalny w skali regionu testLAB – specjalistyczny zespół pracowni, wspierający rozwój nowych produktów i usług. Rozbudowa NTPP rozpocznie się wiosną 2014 r. Na realizację inwestycji o wartości z WRPO dofinansowanie w wysokości ok. 7 mln zł.

W ciągu niespełna 1,5 roku Nickel Technology Park Poznań powiększy swoją infrastrukturę o kolejną strefę wspierającą rozwój firm oraz jednostek naukowych i badawczo-rozwojowych. Wiosną 2014 r. w Złotnikach k. Poznania spółka rozpocznie budowę innowacyjnego Centrum Usług Biznesowych o powierzchni użytkowej prawie 4500 m2. W najnowszym obiekcie podpoznańskiego parku technologicznego, obok wysokiej klasy powierzchni biurowych oraz wystawienniczo-konferencyjnych, powstanie wyjątkowy testLAB – zespół specjalistycznych pracowni, kompleksowo wspierających proces rozwoju nowych produktów i usług.

Centrum Usług Biznesowych to jeden z naszych najważniejszych projektów w najbliższych dwóch latach. W grudniu ubiegłego roku otrzymaliśmy na jego realizację dofinansowanie w wysokości prawie 7 mln zł w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Całą infrastrukturę oraz pakiet usług specjalistycznych planujemy uruchomić już w maju 2015 roku. – mówi Dagmara Nickel, prezes NTPP – Nasze najnowsze przedsięwzięcie skierowane jest nie tylko do polskich i zagranicznych przedsiębiorstw czy przedstawicieli wolnych zawodów, ale także do środowisk akademickich, jednostek badawczo-rozwojowych, pracowni inżynierskich i projektowych. Podmioty zlokalizowane w Centrum Usług Biznesowych będą mogły oczywiście korzystać ze wszystkich udogodnień oferowanych przez nasz park, w tym m.in. z dostępu do naszej sieci powiązań biznesowych i naukowych, pakietu naszych usług dla najemców i usług rozwoju biznesu, oraz z usług świadczonych przez pozostałe 53 firmy, działające obecnie na terenie NTPP.

 

Unikalny w skali regionu testLAB podpoznańskiego parku będzie się składał z 5 pracowni: modelowania 3D, badań sensorycznych, modelowania matematycznego i statystycznego, projektów technicznych oraz rzeczywistości poszerzonej i wirtualnej. W działającym na zasadzie „open lab” (otwartym dla wszystkich) zespole pracowni zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy naukowi będą mogli m.in. przetestować prototypy stworzonych przez siebie produktów i usług, zbadać popyt na nie czy przygotować wariantowe biznesplany.

Zaproponowana przez nasz park kompleksowa oferta testowania nowych produktów i usług z pewnością pomoże polskim firmom i zespołom badawczym ograniczyć ryzyko prowadzenia działalności innowacyjnej oraz zmniejszyć wysokie koszty z nią związane.– twierdzi Piotr Kwiatek, dyrektor ds. rozwoju NTPP – W ramach pracowni testLAB będzie można w jednym miejscu zaprojektować i stworzyć wersje prototypowe produktów, zbadać reakcję nabywców na poziomie sensorycznym, a także zmodyfikować założenia biznesowe korzystając z wirtualnej półki.

 

Centrum Usług Biznesowych będzie czwartą z kolei strefą funkcjonującą w NTPP - otwartym w 2006 r. pierwszym niepublicznym parku technologicznym w Polsce. Na jego terenie od samego początku działają Centrum ICT oraz Centrum Logistyczne. Pierwsze z nich to ponad 8000 m2 powierzchni biurowej klasy B+, dedykowanej dużym i średnim przedsiębiorstwom, uzupełnione Strefą Rozwoju Biznesu oraz Centrum Konferencyjnym z nowoczesnym sprzętem audiowizualnym. W ramach drugiej ze stref podpoznański park oferuje małym i średnim najemcom ponad 10000 m2 powierzchni magazynowej wysokiego składowania klasy A wraz z pomieszczeniami biurowymi i socjalnymi. W 2012 r. na terenie NTPP uruchomiono trzecią strefę – Centrum Biotechnologii. W nowoczesnym ośrodku Nickel BioCentrum, dedykowanym branży Bio/Med., znalazły się wysokiej klasy powierzchnie biurowe oraz laboratoryjne, clean roomy oraz powierzchnie wspólne (zmywalnie, chłodnie, pomieszczenie z urządzeniem HPLC GC). Na terenie Centrum działa także Bioinkubator