Smart Pharma

SmartPharma - Our technology Your health!Smart Pharma zajmuje się opracowywaniem, produkcją i komercjalizacją innowacyjnych produktów medycznych. Wspiera środowiska medyczne - lekarzy i farmaceutów, oraz pacjentów i ich rodziny, a w szczególności rodziców niemowląt i małych dzieci.


„Zdrowie chorego najwyższym prawem”. Podobnie jak lekarze, w naszej działalności kierujemy się słynną maksymą Hipokratesa, ojca zachodniej medycyny. Wykorzystujemy współczesną wiedzę i nowoczesne technologie, aby tworzyć innowacyjne produkty medyczne. Wierzymy, iż nasze preparaty pozwolą nie tylko skuteczniej leczyć pacjentów, ale także zapobiegać wielu chorobom.

Jesteśmy dumni, że możemy aktywnie współpracować ze środowiskiem medycznym i brać udział w pracach nad poprawą jakości życia ludzi, a szczególnie niemowląt i małych dzieci. Chcemy być wiarygodnym i rzetelnym partnerem dla lekarzy, farmaceutów i pacjentów, dlatego współpracujemy z YouNick (dotychczas Nickel Technology Park Poznań). To solidny partner, który od lat z sukcesem współprojektuje biobiznesy i aktywnie wspiera idee ważne społecznie, służące ludziom. Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu, innowacyjne technologie oraz nowoczesna baza laboratoryjna sprawiają, że możemy opracowywać i wprowadzać na rynek coraz skuteczniejsze i bezpieczniejsze w stosowaniu preparaty.

Obsługujemy wszystkie etapy procesu powstawania i komercjalizacji nowych produktów leczniczych. Każdy z nich – począwszy od konsultacji ze środowiskiem medycznym i dogłębnej analizy potrzeb rynkowych, poprzez stworzenie idei, receptury i formuły innowacyjnego preparatu, niezbędne próby laboratoryjne i badania fizykochemiczne, aż po produkcję zgodną ze standardami GMP (Good Manufacturing Practice) i kompleksowe działania marketingowo-sprzedażowe – jest nadzorowany przez wysokiej klasy, niezwykle kompetentnych specjalistów.

Nasze sztandardowe produkty - żelazo elementarne Innofer, Innofer Baby oraz probiotyk Diflos, posiadają certyfikat bezpieczeństwa GRAS (Generalnie Uznane jako Bezpieczne), nadawany przez FDA, czyli Amerykański Departament Zdrowia. Taki status posiada także nośnik substancji czynnej w preparatach Innofer – olej MCT. Płynna forma pozwala na precyzyjne dawkowanie żelaza na kg masy ciała i eliminuje praktycznie ryzyko, że terapia będzie nieskuteczna lub nastąpi - równie niebezpieczne dla organizmu jak niedobór - przedawkowanie żelaza. Dlatego preparat Innofer Baby może być stosowany nawet u wcześniaków. Z kolei innowacyjny probiotyk – Diflos, zawieraja szczep bakterii LGG (Lactobacillus rhamnosus GG). Preparat w postaci zawiesi doustnej jest produkowany przy użyciu unikatowej technologii mikroenkapsulacji.

Wierzymy, że dzięki naszej pracy życie wielu osób na całym świecie zmieni się na lepsze.

SmartPharma - Our technology Your health!
 

Odwiedź nas: www.smartpharma.com.pl

Pomysłodawca:

Michał Taisner


Istniejemy od:

grudnia 2014 r.

Zajmujemy się:

opracowywaniem, produkcją i komercjalizacją innowacyjnych produktów medycznych


Działamy w:

sektorze farmaceutycznym i medycznym

Wspieramy:

środowiska medyczne - lekarzy i farmaceutów, oraz pacjentów i ich rodziny, a w szczególności rodziców niemowląt i małych dzieci


Nasza misja:  

efektywne  wykorzystywanie wiedzy i innowacyjnych technologii, aby jakość życia ludzi była coraz wyższa, a ich leczenie bezpieczniejsze