Drukuj

2016/11/13

Przyszłość biznesu: firma-idea i turkusowi liderzy
Zaproszenie na Forum Zamknięcia kampanii społecznej „Praca? Lubię to!”

Współczesny świat stoi u progu wielkiej zmiany. W jakim kierunku ona pójdzie, zależy tylko od nas samych. O drogach, które warto wybrać, aby żyć i pracować lepiej, opowiedzą w Poznaniu prelegenci Forum Zamknięcia trwającej od maja kampanii społecznej „Praca? Lubię to!”. W poniedziałek, 28 listopada, organizatorzy akcji, YouNick oraz Uniwersytet SWPS, po raz ostatni zapraszają przedsiębiorców, pracowników i studentów na inspirujące wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne. W siedzibie SWPS usłyszymy m.in. o firmach przyszłości, turkusowych liderach i tworzonych przez nich organizacjach oraz o pracy z pasją dla najlepszego pracodawcy na świecie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny pod warunkiem wcześniejszej rejestracji na stronie www.swps.pl/poznan lub www.younick.pl/pracalubieto ⬇⬇⬇

-> ZAPISY: [FORMULARZ]
-> WYDARZENIE NA FB: [FACEBOOK]
Jeśli jest Wam po drodze z ideami, które szerzymy w kampanii, wesprzyjcie nas w nagłośniu tego wydarzenia na FB.

----------------------------------------------------------------------------------

Jeśli mamy pokonać zatrważające problemy naszych czasów, będziemy potrzebowali nowego typu organizacji, czyli firm bardziej zorientowanych na zapewnienie poczucia sensu, bardziej uduchowionych szkół, bardziej wydajnych organizacji non-profit. Każdy, kto wyrywa się z szeregu i podejmuje ryzyko nowych rozwiązań, prawdopodobnie spotka się z oporem lub będzie nazywany naiwniakiem, idealistą czy głupcem. Antropolog Margaret Mead kiedyś stwierdziła: Nigdy nie lekceważ mocy osób, które z oddaniem chcą zmieniać świat. W istocie to jedyna rzecz, jaka zmienia świat“. Wypowiedź Frederica Laloux, autora coraz popularniejszej na całym świecie książki „Pracować inaczej”, to motto konferencji kończącej kampanię społeczną „Praca? Lubię to!”.

Do jednej rzeczy nie można ludzi zmusić – do chcenia. Wielu menedżerów głowi się jak sprawić, żeby ludziom chciało się chcieć. Zaawansowane programy motywacyjne, premiowe, rozwoju liderów, talentów i kompetencji miękkich, kursy, treningi, wyjazdy integracyjne… - tak wygląda rzeczywistość wielu nowoczesnych firm. Strategie kija i marchewki mają jednak poważną wadę. Są płytkie i krótkoterminowe. Mogą wpływać na zachowania ludzi w krótkim okresie czasu, ale nie mają mocy rozpalenia ludzkiego serca i wydobycia z niego prawdziwej pasji i zaangażowania do tego, co robi. Co w takim razie ma tę moc? Sam człowiek. W atmosferze wolności i szacunku do tego kim jest i jakie zasoby wnosi do organizacji. W dialogu ludzie się rozwijają, a wraz z nimi tworzone przez nich firmy. Brzmi jak utopia w dobie konkurencyjnej gospodarki rynkowej? A może utopią jest już model gospodarki wolnorynkowej? 28 listopada serdecznie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, pracowników i studentów do siedziby Uniwersytetu SWPS w Poznaniu na wyjątkowe spotkanie z ludźmi tworzących już dzisiaj rzeczywistość jutra – mówi Beata Kiewisz, pomysłodawczyni i współorganizatorka kampanii społecznej „Praca? Lubię to!”.

Podczas Forum Zamknięcia wspólnej inicjatywy YouNick i SWPS, zaproszeni goście podzielą się nowatorskimi koncepcjami, które są już wdrażane w światłych firmach w Polsce i na całym świecie. Żaneta Poirieux, założycielka Human Integral Instytut, organizatorka konferencji „Firma z Duszą” opowie o przełomowym podejściu do tworzenia i zarządzania firmami oraz organizacjami. Turkusowi liderzy, dbający o rozwój własny oraz swoich zespołów, to przyszłość biznesu, a ich działania pozwolą ludziom odnaleźć w pracy sens życia, godność i radość tworzenia. Mateusz Zmyślony, twórca i dyrektor kreatywny Grupy ESKADRA, współpracownik wybitnego ekonomisty i polityka prof. Jerzego Hausnera, po raz pierwszy w Poznaniu przedstawi stworzony wspólnie z profesorem koncept gospodarki przyszłości. Opowie o Open Eyes Economy, czyli gospodarce relacyjnej, opartej w całości na wartościach społecznych, a także o modelach „firma-idea”, „marka-kultura” i „miasto-idea” oraz ich praktycznych zastosowaniach. Ponadto zapozna uczestników konferencji z wnioskami płynącymi z Open Eyes Economy Summit 2016, międzynarodowego forum poświęconego ekonomii wartości.

Na ostatnim spotkaniu kampanii „Praca? Lubię to!” nie zabraknie także podsumowania całej akcji oraz wystąpień przedstawicieli organizatorów. Piotr Voelkel, współzałożyciel SWPS i współwłaściciel Grupy Kapitałowej VOX, opowie o pogoni za pełnią życia, o wierze w siebie i ludzi oraz o tym, jak być użytecznym i zyskiwać we współpracy z innymi. Natomiast prezes YouNick, Dagmara Nickel dowiedzie, że dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy idą i skupiają się na drodze, a nie fiksują na celu.

Na konferencję zamykającą naszą akcję zaprosiliśmy także wieloletniego pracownika firmy, która w tym roku po raz kolejny znalazła się na czele światowej listy najlepszych miejsc pracy Instytutu Great Place to Work. Mateusz Zięba z szwajcarskiego oddziału Google opowie o swojej pełnej pasji pracy i zebranych do tej pory doświadczeniach zawodowych – mówi Agnieszka Lewicka, współorganizatorka kampanii z Uniwersytetu SWPS.Jednym z prelegentów będzie także psycholog dr Konrad Piotrowski, wykładowca naszej uczelni, który z perspektywy psychologii rozwojowej opowie o tym, jak dokonać zmiany w życiu, by czuć się szczęśliwym.

Część wykładową konferencji zamknie godzinny panel dyskusyjny z udziałem wielkopolskich przedsiębiorców, którzy już dzisiaj tworzą w swoich firmach wyjątkowe, przyjazne środowisko pracy. Przedstawiciele m.in Schattdecor, Mindsailors i Q-workshop odpowiedzą na pytania Doroty Krajewskiej-Roszyk, co robią, aby ludziom dobrze się u nich pracowało i przede wszystkim dlaczego to robią. Mamy nadzieję, że dyskusja stanie się inspiracją do pozytywnych zmian w kolejnych firmach.

Na zakończenie naszej kampanii przygotowaliśmy specjalną niespodziankę dla uczestników – trzy równoległe, bezpłatne warsztaty z wykładowcami Uniwersytetu SWPS - psychologami, coachami i psychoterapeutami. Półtoragodzinne spotkania w mniejszych grupach, które poprowadzą Anna Cwojdzińska, dr Mirosława Leopold oraz dr Marcin Kochanowski, rozpoczną się o g. 15:30. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, a o udziale zadecyduje kolejność zapisów – dodaje Agnieszka Lewicka.

 

ZAPISY

 

Forum Zamknięcia kampanii społecznej „Praca? Lubię to!” odbędzie się w poniedziałek, 28 listopada w siedzibie SWPS w Poznaniu przy ul. T.Kutrzeby 10 w sali 004 w godzinach 10:00-17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji:

 

 

 

SZCZEGÓŁOWA AGENDA

 

 

---------------------------------

Kampania społeczna „Praca? Lubię to!” to wspólna inicjatywa parku technologicznego YouNick oraz Uniwersytetu SWPS. Celem akcji jest rozpoczęcie konstruktywnej dyskusji o konieczności tworzenia w polskich firmach i instytucjach innowacyjnych miejsc pracy oraz pokazywanie pozytywnych wzorców, dotyczących zarówno tworzenia przyjaznych przestrzeni do pracy, jak i relacji międzyludzkich opartych na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i życzliwości. Projekt jest skierowany do właścicieli, kadry zarządzającej oraz obecnych i przyszłych pracowników działających w Polsce firm i instytucji. Od maja do listopada br. w trakcie konferencji, warsztatów i szkoleń swoją wiedzą oraz dobrymi praktykami podzielą się eksperci ze świata nauki i biznesu, przedstawiciele firm oraz osoby, które pracują i żyją z pasją. Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne na stronie www.younick.pl/pracalubieto oraz www.swps.pl/poznan, a także na profilach organizatorów na Facebooku.

Patronat honorowy nad kampanią „Praca? Lubię to!” objął Prezydent Miasta Poznania, a patronami medialnymi akcji zostali: dziennik Puls Biznesu, portal Odpowiedzialnybiznes.pl, dziennik regionalny Polska Głos Wielkopolski, magazyn Strefa Biznesu, gazeta i portal Naszemiasto.pl, telewizja WTK oraz portal Epoznan.pl.