Drukuj

2016/08/30

Po urlopie wróć do pracy z uśmiechem!
Zapraszamy 3 września 2016 na imprezę plenerową
„Praca po urlopie? Lubię to!”

Inspirujące wykłady na leżakach, warsztat jogi śmiechu, bezpośredni kontakt z profesjonalnymi coachami i doradcami zawodowymi to tylko niektóre atrakcje otwartej i bezpłatnej imprezy plenerowej „Praca po urlopie? Lubię to!”. Event odbędzie się 03.09, w godz.12:00-17:00 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. ⬇⬇⬇

 

 

ZAPISY

Event „Praca po urlopie? Lubię to!” odbędzie się 3 września w godzinach 12:00-17:00 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania na placu Kolegiackim 17.
Wstęp jest bezpłatny - zapisz sie na interesujące Cię wydarzenia za pośrednictwem poniższego formularza:

 

 

INFORMACJE O WYDARZENIU

Do pracy po urlopie warto wrócić z uśmiechem! Do takiego podejścia w pierwszą sobotę nowego roku szkolnego zamierzamy przekonać mieszkańców Poznania i okolic. 3 września Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta na placu Kolegiackim 17 zapełni się wygodnymi leżakami oraz stolikami do kreatywnych zabaw i inspirujących rozmów. W plenerowej strefie wykładowej będzie można posłuchać prelekcji psychologów, coachów oraz zaproszonych do udziału w wydarzeniu doświadczonych przedsiębiorców. Ekspertki Uniwersytetu SWPS – Agnieszka Pawłowska oraz Małgorzata Kowalczewska, pokażą m.in. jak bycie uważnym pomaga w pracy i rozwoju zawodowym oraz jak i po co odkrywać swoje mocne strony. Piotr Pietrzak z IBM Polska podzieli się radami, jak pracując w korporacji nie żyć od wakacji do wakacji. Blaski i cienie życia polskiego freelancera z przymrużeniem oka zaprezentuje Krzysztof Justynowicz z Aniołów Konsultingu. A pomysłodawczyni kampanii Beata Kiewisz doradzi, jak zmienić pracę pod presją zarabiania na zarabianie na pasji. Uśmiech na twarzach uczestników wywoła z pewnością jogin śmiechu Piotr Bielski, który nie tylko opowie o swoim obecnym zawodzie, ale także zaprosi na autorski warsztat jogi śmiechu.

Praca pod presją zarabiania i „przeczekiwanie” życia od wakacji do wakacji, czy od weekendu do weekendu, prowadzi do frustracji, odbiera energię, poczucie wolności i sprawczości działania. Jest przyczyną stresu i chorób cywilizacyjnych. Z kolei praca zgoda z naszymi predyspozycjami, talentami, zasobami, zainteresowaniami, praca, którą lubimy, staje się źródłem spełnienia nie tylko w sferze zawodowej, ale w obszarze całej naszej relacji ze światem i innymi ludźmi - mówi Beata Kiewisz, pomysłodawczyni i współorganizatorka trwającej od maja do listopada br. kampanii społecznej parku technologicznego YouNick i Uniwersytetu SWPS, skierowanej do uczniów, studentów, przedsiębiorców oraz pracowników firm i instytucji w Poznaniu i Wielkopolsce.

W strefie coachingowo-doradczej uczestnicy imprezy „Praca po urlopie? Lubię to!” będą mogli skorzystać z indywidualnych porad profesjonalnych coachów, doradców biznesowych i zawodowych.

Wszystkie osoby, które chciałyby porozmawiać o wyborze lub zmianie swojej drogi zawodowej czy też o tym, jak przygotować się na spotkanie z potencjalnym nowym pracodawcą, zapraszamy na konsultacje z doradcą zawodowym z Biura Karier Uniwersytetu SWPS. O swoich mocnych stronach będzie można porozmawiać z coachem i socjologiem Małgorzatą Kowalczewską. Natomiast pomocy w określeniu celu i zmotywowaniu się do działania udzieli coach Magdalena Heimrath – mówi Agnieszka Lewicka, współorganizatorka kampanii z Uniwersytetu SWPS. – Spotkania będą trwały kilkanaście minut i obowiązują na nie zapisy przez stronę internetową naszej uczelni.

Na plenerową odsłonę kampanii „Praca? Lubię to!” zapraszamy także dzieci. Będą na nie czekali specjaliści z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej Wyspa Zmian, którzy przygotowali inspirujące warsztaty, eksperymenty, quizy i zabawy logiczne pomagające określić zasoby, zainteresowania i mocne strony naszych pociech. Natomiast dorośli będą mogli wyzwolić z siebie dziecko i niepohamowaną kreatywność podczas warsztatów przygotowanych przez School of Form. Uczestnicy nauczą się przede wszystkim pracy zespołowej i wspólnego wypracowywania rozwiązań w trakcie budowy... latawców. Podczas pracy zastosują konstrukcję tetrahedralną, wynalezioną przez naukowca Grahama Bella w 1910 roku.

Dla uczestników naszego wydarzenia zaplanowaliśmy jeszcze jedną strefę atrakcji – pobudzającą kreatywność. Przygotowaliśmy ją wspólnie z jednym z największych i najlepiej ocenianych poznańskich pracodawców – firmą Volkswagen Poznań. W godzinach 12.00 – 13.30 na placu Kolegiackim odbędzie się pokaz budowy najprawdziwszego bolidaopowiada Beata Kiewisz. – W tej samej strefie trener i coach Paweł Walczak będzie mówił o jednej z form pracy z ciałem – metodzie mindfulness, wspartej najnowszymi technologiami z dziedziny biofeedbacku. Stowarzyszenie KLANZA udostępni swoje karty metaforyczne – narzędzia wspierające procesy zmian i rozwoju, które ułatwiają komunikację międzyludzką, pobudzają do refleksji i stymulują kreatywność. A coach Dorota Krajewska-Roszyk podzieli się historiami ludzi, którzy często radykalnie i z sukcesem zmienili swoją pracę na bardziej satysfakcjonującą.

 

Wstęp na imprezę „Praca po urlopie? Lubię to!” jest otwarty i bezpłatny. Szczegółowy program oraz zapisy na atrakcje przygotowane w poszczególnych strefach można znaleźć na stronie www.swps.pl/poznan oraz www.younick.pl/pracalubieto, jak również na fanpage’ach organizatorów na portalu Facebook.

 

---------------------------------

Kampania społeczna „Praca? Lubię to!” to wspólna inicjatywa parku technologicznego YouNick oraz Uniwersytetu SWPS. Celem akcji jest rozpoczęcie konstruktywnej dyskusji o konieczności tworzenia w polskich firmach i instytucjach innowacyjnych miejsc pracy oraz pokazywanie pozytywnych wzorców, dotyczących zarówno tworzenia przyjaznych przestrzeni do pracy, jak i relacji międzyludzkich opartych na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i życzliwości. Projekt jest skierowany do właścicieli, kadry zarządzającej oraz obecnych i przyszłych pracowników działających w Polsce firm i instytucji. Od maja do listopada br. w trakcie konferencji, warsztatów i szkoleń swoją wiedzą oraz dobrymi praktykami podzielą się eksperci ze świata nauki i biznesu, przedstawiciele firm oraz osoby, które pracują i żyją z pasją. Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne na stronie www.younick.pl/pracalubieto, a także na profilach organizatorów na Facebooku.

Patronat honorowy nad kampanią „Praca? Lubię to!” objął Prezydent Miasta Poznania, a patronami medialnymi akcji zostali: dziennik Puls Biznesu, portal Odpowiedzialnybiznes.pl, dziennik regionalny Polska Głos Wielkopolski, magazyn Strefa Biznesu, gazeta i portal Naszemiasto.pl, telewizja WTK oraz portal Epoznan.pl.