Plast Compound Processing

Nasze unikalne know-how z pewnością pozwoli jeszcze lepiej chronić środowisko naturalne. Przyniesie także wymierne korzyści firmom z branży motoryzacyjnej, RTV i AGD w Polsce i na całym świecie. Wykorzystując w swoich procesach produkcyjnych nasz regranulat będą mogły zaoferować swoim klientom w konkurencyjnych cenach najwyższej jakości wyroby.


Plast Compound Processing zajmuje się produkcją innowacyjnego regranulatu z odpadów z tworzyw sztucznych. Wspiera producentów z branży RTV i AGD oraz automotive w wytwarzaniu tańszych i lepszych jakościowo produktów z tworzyw sztucznych, jednocześnie dbając o ochronę środowiska naturalnego.

Codziennie nasz świat zalewają tony śmieci. Przeciętny Europejczyk wytwarza ich rocznie prawie 500 kg. Wyrzucając puste butelki, wiaderka, skrzynki czy stare zabawki zwykle nie widzimy w nich groźnych dla środowiska odpadów. Tymczasem bez udoskonalanych od wielu lat metod ich przetwarzania nasza planeta dawno ugięłaby się pod ciężarem produkowanych przez ludzi śmieci.  

Historia powstania naszej firmy to doskonały przykład na to, że potrzeba jest matką wynalazku. Przygodę z recyclingiem zaczęliśmy 2,5 roku temu od skupowania i sortowania różnych odpadów z tworzyw sztucznych. Zauważyliśmy, że najbardziej kłopotliwą i angażującą nas czynnością było oddzielanie zużytych produktów z polipropylenu od tych z polietylenu. W naszych głowach pojawiło się więc oczywiste pytanie: czy jest jakiś sposób, aby przerabiać te odpady razem – prościej, taniej i szybciej? O pomoc poprosiliśmy zaprzyjaźnionych specjalistów z centrum badawczo-rozwojowego. I wspólnie z nimi znaleźliśmy rozwiązanie – unikalną na światową skalę metodę recyclingu zmieszanych odpadów z tworzyw sztucznych.

Dzięki wsparciu parku technologicznego YouNick oraz prywatnego inwestora Przemysława Jury założyliśmy firmę Plast Compound Processing. W zlokalizowanej na Śląsku hali, wykorzystując naszą autorską technologię, produkujemy innowacyjny regranulat o szerokim spektrum zastosowań. Wzbogacony o uniepalniacze i utwardzacze jest na przykład doskonałym surowcem do produkcji niepalnych kabli czy plastikowych części wyrobów RTV i AGD.

Nasze unikalne know-how pozwala jeszcze lepiej chronić środowisko naturalne. Przynosi także wymierne korzyści firmom z branży motoryzacyjnej, RTV i AGD w Polsce i na całym świecie. Wykorzystując w swoich procesach produkcyjnych nasz regranulat mogą zaoferować swoim klientom w konkurencyjnych cenach najwyższej jakości produkty.

Pomysłodawca:

Andrzej Głodniak, Prezes Zarządu


Istniejemy od:

października 2015 r.

Zajmujemy się:

produkcją innowacyjnego regranulatu z odpadów z tworzyw sztucznych


Działamy:

na styku branży chemicznej i recyclingu

Wspieramy:

producentów z branży RTV i AGD oraz automotive w wytwarzaniu tańszych i lepszych jakościowo produktów z tworzyw sztucznych


Nasza misja:

opracowywanie innowacyjnych, coraz lepiej chroniących środowisko, metod przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych