MedVentures

Dostarczamy lekarzom coraz skuteczniejsze technologie i urządzęnia do profesjonalnej terapii ran chronicznych oraz terapii bólu.


MedVentures dostarcza lekarzom skuteczne technologie i urządzenia do profesjonalnej terapii ran chronicznych oraz terapii bólu. Sztandarowym produktem spółki są spersonalizowane opatrunki hydrożelowe trzeciej generacji, aktywne podczas gojenia ran oraz wspomagające terapię towarzyszącego im bólu.

Uważamy, że badania naukowe nie mogą być celem samym w sobie. Ich efekty powinny znajdować odzwierciedlenie w otaczającej nas rzeczywistości i podnosić jakość życia kolejnych pokoleń. Jesteśmy grupą naukowców – biotechnologów, biologów molekularnych i genetyków, którzy postanowili wykorzystać wiedzę i doświadczenie zdobyte na uczelniach oraz w jednostkach badawczo-rozwojowych przemysłu biotechnologicznego w USA i w Polsce w leczeniu chronicznych, trudno gojących się ran oraz w terapii towarzyszącego im bólu.

Powstaliśmy w Nickel Inkubator jako pierwsza spółka typu spin-off. Unikatowe, oparte na partnerstwie i zasadzie win-win podejście parku technologicznego YouNick do naszej firmy pozwala z sukcesem pokonywać kolejne etapy trudnego i wymagającego procesu komercjalizacji produktów medycznych.

Badamy, opracowujemy, rejestrujemy oraz wprowadzamy na rynek nowoczesne, bioaktywne opatrunki hydrożelowe. Wierzymy, że staną się one przyszłością medycyny spersonalizowanej. Nasze wyroby medyczne mogą być stosowane w klinikach, szpitalach, gabinetach lekarskich i zabiegowych. Wszędzie tam, gdzie pacjenci cierpią z powodu odleżyn, ran pooperacyjnych oraz rozległych oparzeń. Nasze innowacyjne połączenie hydrożelu z m.in. izolowaną frakcją osocza bogatopłytkowego z pewnością podniesie komfort ich leczenia oraz dalszej rekonwalescencji.

Wykorzystując wyniki własnych prac badawczych, chcemy dostarczać lekarzom profesjonalne technologie i urządzenia, zwiększające skuteczność terapii ran chronicznych. W dalszej perspektywie planujemy stworzyć w Polsce Centrum Leczenia Ran – sieć przychodni, w których pacjenci znajdą codzienną i łatwo dostępną pomoc w leczeniu przewlekłych schorzeń.


Odwiedź nas: www.medventures.pl

Pomysłodawca:

dr Łukasz Janus, prof. dr hab. Piotr Skowron


Istniejemy od:

sierpnia 2012 r.

Zajmujemy się:

wdrożeniem spersonalizowanych opatrunków hydrożelowych trzeciej generacji, aktywnych podczas gojenia ran chronicznych oraz wspomagających terapię towarzyszącego im bólu. Nasza jednostka B&R zajmuje się również badaniami w zakresie klonowania molekularnego oraz inżynierii białkowej genów, kodujących czynniki stymulujące gojenie się ran.


Działamy w:

branży medycznej i farmaceutycznej oraz sektorze bio/life sciences.

Wspieramy:

środowiska medyczne, w tym szczególnie lekarzy onkologów, stomatologów, ginekologów, dermatologów oraz pacjentów borykających się z chronicznymi ranami
i przewlekłym bólem.


Nasza misja:

dostarczanie lekarzom coraz skuteczniejszych technologii i urządzeń do profesjonalnej terapii ran chronicznych oraz terapii bólu.