BlueHatBlueHat opracował SPARK - innowacyjny system dystrybucji informacji wewnątrz firm, wspomagający procesy dzielenia się wiedzą. System wspiera zarządzanie komunikacją wewnętrzną w przedsiębiorstwach zatrudniających ponad 150 pracowników.

Współczesne duże firmy to skomplikowane struktury organizacyjne - wiele marek i produktów, biura porozrzucane w różnych lokalizacjach. Informacja wewnętrzna dystrybuowana jest top-down (zarząd mówi, pracownicy słuchają), tymczasem pracownicy jednego działu nie wiedzą, co robią ich koledzy w pokoju obok. Czynności są powielane, zespoły wykonują pracę, którą kiedyś już ktoś zrobił. Nikt nie dzieli się wiedzą.

Czy można utrzymać konkurencyjność dużego przedsiębiorstwa i odnieść sukces rynkowy w czasach, gdy sprawna komunikacja wewnętrzna jest coraz większym wyzwaniem, a tradycyjne narzędzia, takie jak gazetki firmowe, tablice, newslettery czy intranet, zawodzą?

My wierzymy, że tak. I dlatego razem z YouNick założyliśmy spółkę BlueHat, oferującą innowacyjny system wspomagający procesy dzielenia się wiedzą.

SPARK to nasza odpowiedź na problemy działów komunikacji wewnętrznej dużych przedsiębiorstw. Stworzona w oparciu o wiedzę i wieloletnie doświadczenie akademickie i biznesowe zdobyte przez nasz zespół w Polsce i za granicą. Nowoczesne, połączone w sieć ekrany dotykowe instalujemy w przestrzeniach socjalnych biur, by skutecznie, tanio i w atrakcyjnej formie dostarczać pracownikom informacje w czasie i miejscu przez nich akceptowanym – podczas przerwy na kawę czy posiłek.

Dzięki SPARKowi każda osoba w firmie, bez względu na dział czy miejsce, w którym pracuje, ma codzienny dostęp do stale aktualizowanych informacji o aktualnie prowadzonych projektach, ludziach w nie zaangażowanych, awansach, rekrutacjach wewnętrznych czy ważnych wydarzeniach z życia firmy. Nasz system jest wyjątkowy, bo zasilany informacjami bezpośrednio przez pracowników. Stymuluje ludzi do wymiany doświadczeń, rozmów i dzielenia się wiedzą. SPARK może działać samodzielnie lub jako kanał dystrybucji dla intranetu czy wewnątrzfirmowych portali społecznościowych pobierając z nich informacje. Pozwala uniknąć wielu błędów w zarządzaniu, oszczędza czas i redukuje koszty.

SPARK to przyszłość nowoczesnej komunikacji, która w wielu firmach już staje się teraźniejszością.