Drukuj

2016/09/14

Bądź, kim miałeś być!
Rusza jesienna odsłona kampanii "Praca? Lubię to!"

Szukasz równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym? Marzysz o zawodzie zgodnym z twoim naturalnym potencjałem? I o pracodawcy, który tworzy społeczność szczęśliwych ludzi? Weź karierę w swoje ręce! W poniedziałek, 26 września w Centrum Konferencyjnym YouNick rusza jesienna odsłona kampanii społecznej „Praca? Lubię to!”. ⬇⬇⬇

 

Zacznij tam, gdzie jesteś. Użyj tego, co masz. Zrób, co możesz.” Cytat amerykańskiego tenisisty Arthura Ashe najlepiej oddaje przesłanie kolejnego wydarzenia trwającej od maja do listopada br. kampanii społecznej „Praca? Lubię to!”. Tym razem zapraszamy wszystkich poszukujących wiedzy i inspiracji zawodowych do naszej siedziby w podpoznańskich Złotnikach. Po raz kolejny z uczestnikami akcji swoją wiedzą i doświadczeniami podzielą się wybitni eksperci ze świata nauki i biznesu. 

Inicjatywa YouNick oraz Uniwersytetu SWPS jest skierowana do uczniów, studentów, przedsiębiorców oraz pracowników wielkopolskich firm i instytucji.

 

 

 

ZAPISY

Piąte spotkanie kampanii społecznej "Praca? Lubię to!" odbędzie się w poniedziałek, 26 września w Centrum Konferencyjnym YouNick w Złotnikach k. Poznania (ul. Krzemowa 1) w godzinach 14:00-17:00 (część wykładowa) i 17:30-19:30 (warsztaty FRIS®). Liczba miejsc na warsztaty FRIS® „BĄDŹ KIM MIAŁEŚ BYĆ” jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zapisów. Do siedziby YouNick można dojechać z Poznania drogą krajową nr 11, zachodnią obwodnicą miasta lub autobusami linii 903, 832 i 904 oraz 905 komunikacji ZKP Suchy Las. 

KLIKNIJ, ABY WYZNACZYĆ TRASĘ I ZOBACZYĆ MAPĘ OBIEKTU

 

 

Wstęp na prelekcje i warsztaty jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji online za pośrednictwem formularza:

 

 

Pierwszy wykład  porowadzi psycholog Ewelina Smoktunowicz, asystent naukowy na Uniwersytecie SWPS, która opowie o wzajemnych relacjach między sferą pracy oraz domu/rodziny i pokaże, jak efektywnie znaleźć równowagę między tymi kluczowymi obszarami naszego codziennego życia. Life coach Dorota Krajewska-Roszyk z Można.pl na przykładzie doświadczeń własnych oraz bohaterów książki, nad którą obecnie pracuje, udowodni, że możemy znacznie więcej niż myślimy. I że w każdej chwili można odmienić swoje życie i poszukać nowej drogi zawodowej. Żywym przykładem na słuszność tej tezy będzie z pewnością Marcin Adler, przedsiębiorca, inwestor i pracownik z wieloletnim doświadczeniem w biznesie. Dla uczestników wrześniowego spotkania przygotował krótką opowieść o nastoletnim czekoladożercy, który chciał pracować w banku i o bankowcu, który chciał mieć czekoladową firmę. A także o trudach bycia przedsiębiorcą oraz marzeniach i porażkach, które są nieodłączną częścią naszego życia.

O mądrym i efektywnym przywództwie w organizacji oraz pracodawcach, którzy potrafią tworzyć społeczności szczęśliwych ludzi opowie kolejny gość – Bartek Janowicz, trener, konsultant i facylitator, twórca firmy Proinnovate. Jego zawodową pasją jest propagowanie wśród polskich przedsiębiorców niezwykle skutecznej metody zarządzania organizacją, tzw. lean leadership. Na jego prelekcję zapraszamy szczególnie przedstawicieli firm, które aspirują do bycia prawdziwie innowacyjnymi we współczesnym, dynamicznie zmieniającym się świecie. Spotkanie w Złotnikach zakończą warsztaty FRIS® „BĄDŹ, KIM MIAŁEŚ BYĆ”. 

Niewiele osób wie, że zdaniem naukowców, nasz unikalny styl myślenia kształtuje się do około 3 roku życia i od tego czasu już się nie zmienia. Praca zgodna z naszym stylem myślenia przynosi największą satysfakcję i sukces. Dlatego w trakcie wrześniowej odsłony naszej kampanii chcemy zachęcać przede wszystkim do bycia sobą, odkrywania swojego potencjału oraz rozwijania tego, co jest naszą naturalną wyjątkowością – wyjaśnia Beata Kiewisz, pomysłodawczyni i współorganizator kampanii „Praca? Lubię to!” – Podczas ostatniego warsztatu Małgorzata Józefa Podolecka, właścicielka firmy SIŁA BYCIA SOBĄ i certyfikowany trener FRIS®, pomoże uczestnikom zdiagnozować własny styl myślenia i działania – identyfikację najsilniejszych rysów naszej natury. Dzięki udziałowi w zajęciach dowiedzą się, jak osiągnąć stan flow, czyli stan uskrzydlenia, w którym tak angażujemy się w działanie, że nie czujemy zmęczenia i upływu czasu.  

 

 

Szczegółowy program spotkania 26 września 2016:

 

godz. 14.00-15.00    Ewelina Smoktunowicz, Uniwersytet SWPS, „Work-life balance - między pracą a życiem osobistym "

Pełnienie kilku ról życiowych jest w dzisiejszych czasach codziennością wielu ludzi, niezależnie od tego, czy jest to powodowane ekonomiczną koniecznością, czy potrzebą osobistego rozwoju. W rezultacie wszyscy usiłujemy wywiązać się ze swoich zadań, a jednocześnie zachować życiową równowagę. Wokół „równowagi praca-dom" narosło jednak wiele mitów, a o odpowiedzi na różne pytania wciąż trudno. Czy równowaga praca-dom oznacza, że wszystkiego powinno być po równo? Kto odpowiada za moją równowagę: ja czy pracodawca? Dlaczego wysiłek fizyczny jest odpowiedzią na (prawie) całe zło? Podczas spotkania Ewelina Smoktunowicz postara się odpowiedzieć na niektóre z tych pytań. Bez dawania łatwych recept, ale za to w oparciu o doniesienia naukowe.

Ewelina Smoktunowicz – zajmuje się psychologią zdrowia w pracy, a szczególnie wypaleniem zawodowym, stresem, zaangażowaniem w pracę i problemami wynikającymi z łączenia pracy zawodowej z życiem prywatnym (ang. work-life balance). Jest asystentem naukowym na Uniwersytecie SWPS, gdzie prowadzi badania pod kierunkiem dr. hab. Romana Cieślaka. Pisze pracę doktorską na temat wzajemnych relacji między sferą pracy oraz domu/rodziny. Naukowo interesuje ją rola pracy w życiu człowieka i wielozadaniowość we współczesnym świecie.

 

godz. 15.00 – 16.00     Dorota Krajewska-Roszyk, Można.pl„Weź karierę w swoje ręce” oraz Marcin Adler, przedsiębiorca i inwestor, „Przedsiębiorca, czyli... kto?"

Na spotkaniu w YouNick Dorota Krajewska-Roszyk zaprezentuje swoją drogę do bycia life coachem, który chce pokazać Polakom, że po prostu można. Można zmienić siebie i swoje życie zawodowe w każdym momencie tak, aby żyć i pracować z pasją. Opowie także o niesamowitych spotkaniach z ludźmi, którzy dzielą się z nią swoim doświadczeniem życiowym i zawodowym. Pracuje, aby spotkania te zostały uwiecznione książką. Jedną z takich historii przedstawi Marcin Adler, przedsiębiorca, inwestor i pracownik z wieloletnim doświadczeniem w biznesie. Marcin postara się w trakcie swojej prelekcji znaleźć odpowiedź na następujące pytania: Czy bycie przedsiębiorcą ma się "we krwi", czy wszystkiego można się nauczyć? Czy to, czym w życiu się zajmujemy, to efekt naszej pracy, wizji samych siebie czy szczęścia lub przeznaczenia? I wreszcie, czy "ja - przedsiębiorca" to ktoś inny niż "ja - ja"? Będzie to krótka opowieść o nastoletnim czekoladożercy, który chciał pracować w banku i o bankowcu, który chciał mieć czekoladową firmę. Marcin opowie o swojej zawodowej drodze, która była i jest usłana zrealizowanymi marzeniami, ale również porażkami. A także o wiedzy, ciężkiej pracy, emocjach i toksycznych związkach. 

Dorota Krajewska-Roszyk  - life coach, coach zmiany kariery, mentor biznesu. Przepracowała 15 lat z przedsiębiorstwami w jednym z najlepszych banków świata. Poznań, Warszawa, Nowy Jork – to była przysłowiowa praca marzeń. Ale kiedy nastał okres kolejnych zwolnień grupowych, dwie zasłyszane historie sprawiły, że postanowiła radykalnie odmienić swoje życie zawodowe. Historie te dały początek projektowi Można.pl – miejscu, gdzie Dorota chce dzielić się historiami ludzi, którzy postanowili zmienić swoją karierę. Możemy znacznie więcej niż myślimy, a Dorota poprzez przykłady innych osób zaraża ludzi tą ideą. Robi to po to, żebyśmy częściej brali życie w swoje ręce. A także po to, żeby pokazać, że w Polsce można. 

Marcin Adler - absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, dyrektor w międzynarodowym banku, pomysłodawca i współzałożyciel marki Chocolissimo, obecnie prywatny przedsiębiorca, inwestor i pracownik.

 

godz. 16.00 – 17.00    Bartek Janowicz, Proinnovate, „Dobry Pracodawca = społeczność szczęśliwych ludzi? O tym, jak firmy dbają o spełnienie się swoich pracowników”

Podczas swojej prezentacji Bartek Janowicz omówi krótko trendy w rozwoju firm i sposobach zarządzania nimi w kontekście zmian pokoleniowych oraz zmian wymuszanych przez technologię. Zaprezentuje także przypadki zarówno startupów, jak i dużych przedsiębiorstw, które dbają o tworzenie angażującego środowiska pracy. Środowiska, w którym pracownicy mogą się realizować i być szczęśliwymi. Nawiąże również do badań opisujących najlepszych pracodawców oraz trendu powoływania osób odpowiedzialnych za szczęście pracowników i kulturę organizacyjną. Pokaże, że warto inwestować w szczęście i spełnienie pracowników, bo to wpływa na poziom zaangażowania i rezultaty firmy.

Bartek Janowicz - założyciel firmy Proinnovate, zajmującej się rozwojem przedsiębiorczości w firmach oraz zmianą kultury organizacyjnej na bardziej innowacyjną. Doradza korporacjom, jak działać szybko i zwinnie jak startupy, a startupom, jak sprawnie zarządzać firmą zupełnie jak w korporacjach. Ma ponad 18 lat doświadczeń jako trener, konsultant i facylitator pracy grup, 10 lat doświadczeń jako ekspert ds. zarządzania i rozwoju ludzi w dużych organizacjach oraz ponad 3 lata jako doradca dla startupów i małych firm. Jest ekspertem w metodzie Lean Startup, która pomaga w zweryfikowaniu potencjału pomysłu biznesowego. W swoich wystąpieniach nawiązuje także do potrzeby zmiany modelu przywództwa i sposobu organizacji zespołu HR w firmach. Dodatkowo od kilku miesięcy pełni rolę product ownera rozwijającego serwis DobryPracodawca.pl.

 

godz. 17.30 – 19.30     Małgorzata Józefa Podolecka, firma Siła Bycia Sobą, „BĄDŹ, KIM MIAŁEŚ BYĆ” - warsztaty FRIS® 

Podczas warsztatu uczestnicy poznają metodologię FRIS® i dokonają autodiagnozy swojego Stylu Myślenia i Działania. Dzięki udziałowi w zajęciach poczują się silni w swoich naturalnych predyspozycjach i zaczną funkcjonować z większą swobodą. Odkryją swój stan flow i przestaną przejmować się tym, co sprawia im trudność. Zanurzą się natomiast w tym, co jest zgodne z ich naturą, poznają siebie bliżej i uwolnią się od mylnych wyobrażeń na swój temat. Po warsztatach będą również lepiej rozumieć innych ludzi - także tych, z którymi nie zawsze dobrze się dogadują.

Małgorzata Józefa Podolecka - właścicielka firmy SIŁA BYCIA SOBĄ, life coach, trener biznesu i rozwoju osobistego, certyfikowany trener FRIS®, ekspert na portalu Zmiany w Życiu, autorka bloga www.sensibla.pl. Ma za sobą 15 lat doświadczeń w zarządzaniu międzynarodowym. Mieszkała na Wyspach Normandzkich, w Londynie i w Moskwie. Szkoliła ludzi od Sycylii po Sybir. Jako life coach i trener specjalizuje się w temacie autentyczności i rozwoju ukierunkowanego na wyzwalanie naturalnego potencjału. Uważa, że w życiu są dwa najważniejsze momenty: dzień, w którym się rodzimy i dzień, w którym dowiadujemy się po co. Dlatego pomaga innym zbliżyć się do tego drugiego momentu.

 

---------------------------------

Kampania społeczna „Praca? Lubię to!” to wspólna inicjatywa parku technologicznego YouNick oraz Uniwersytetu SWPS. Celem akcji jest rozpoczęcie konstruktywnej dyskusji o konieczności tworzenia w polskich firmach i instytucjach innowacyjnych miejsc pracy oraz pokazywanie pozytywnych wzorców, dotyczących zarówno tworzenia przyjaznych przestrzeni do pracy, jak i relacji międzyludzkich opartych na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i życzliwości. Projekt jest skierowany do właścicieli, kadry zarządzającej oraz obecnych i przyszłych pracowników działających w Polsce firm i instytucji. Od maja do listopada br. w trakcie konferencji, warsztatów i szkoleń swoją wiedzą oraz dobrymi praktykami podzielą się eksperci ze świata nauki i biznesu, przedstawiciele firm oraz osoby, które pracują i żyją z pasją. Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne na stronie www.younick.pl/pracalubieto oraz www.swps.pl/poznan, a także na profilach organizatorów na Facebooku.

Patronat honorowy nad kampanią „Praca? Lubię to!” objął Prezydent Miasta Poznania, a patronami medialnymi akcji zostali: dziennik Puls Biznesu, portal Odpowiedzialnybiznes.pl, dziennik regionalny Polska Głos Wielkopolski, magazyn Strefa Biznesu, gazeta i portal Naszemiasto.pl, telewizja WTK oraz portal Epoznan.pl.