Aktualności

2015/10/09

29 października otwieramy restaurację KarmNick La Petite Cuisine. Będzie ją prowadzić firma La Petite Cuisine posiadająca 3 lata doświadczenia na rynku gastronomicznym. Wypełnij ankietę, aby pomóc nowemu operatorowi jak najlepiej spełnić oczekiwania.

LINK DO ANKIETY: http://goo.gl/forms/XlvVxK9p0s

Więcej
2015/10/09

Nowy biurowiec YouNick to miejsce do rozwoju biznesu dla firm, startupów oraz osób poszukujących przestrzeni coworkingowej. W budynku, wzorowanym na siedzibach najlepszych firm IT na świecie, swoje biura zlokalizowały już spółki Trecom oraz CEDC International. Dla firm, które wynajmą kolejne powierzchnie w nowo otwartym biurowcu, przygotowaliśmy specjalne 3-miesięczne wakacje czynszowe.

Więcej
2015/10/01

Przedszkole kompetencyjne UL, mieszczące się na terenie YouNick, otwiera drzwi dla najmłodszych dzieci. Wraz z nadejściem jesieni rozpoczął funkcjonowanie żłobek. Przyjazna, dobrze wyposażona przestrzeń, życzliwa i ciepła opieka oraz oferta edukacyjna zostały stworzone specjalnie dla dzieci w wieku od lat 1 do 3.

Więcej
2015/09/16

Zakończył się projekt Pulsu Biznesu #ZarządzaniePoPolsku, którego celem było zbadanie polskiego stylu i metod zarządzania. Efektem kilkumiesięcznej pracy ekspetów i menedżerów wysokiego szczebla, w tym YouNick, jest raport, będący źródłem cennych informacji o polskich przedsiębiorcach i wskazówek dot. rozwoju polskich firm.

Zapraszamy do pobrania raportu, z którego dowiecie się, czy Wasza firma to orzeł, ryś, a może niedźwiedź. POBIERZ RAPORT
Strona projektu: www.popolsku.pb.pl

Zachęcamy również do zapoznania się z komentarzem prezes Dagmary Nickel nt. przedsiębiorczości w Polsce.

Więcej
2015/09/10

Jak firmy mogą skutecznie sprzedawać firmom? Przyjdź 23 września do YouNick na warsztat z Jakubem Cyranem i poznaj 5 sprawdzonych sposobów na sprzedaż B2B. Dowiesz się m.in. co działa w B2B, jak wykorzystać social media do sprzedaży B2B i jakie działania budują wizerunek eksperta. Zapisz się już dziś i przenieś swoją firmę na poziom wyżej: humanick@younick.pl. Więcej szczegółów na plakacie wydarzenia.

Blog Jakuba Cyrana: jakubcyran.pl
O Data Leezer: younick.pl/pl/dataleezer

Więcej
2015/08/04

Szukasz przedszkola, które sprawi, że Twoje dziecko rozwinie skrzydła?
Chcesz mieć pewność, że zostawiasz dziecko w dobrym miejscu, gdy idziesz do pracy?

Na terenie YouNick funkcjonuje wyjątkowa placówka edukacyjna – Przedszkole kompetencyjne UL. To miejsce gdzie dzieci mogą swobodnie bawić się i poznawać świat, by potem wracać do domu pełne wrażeń.

Zapraszamy do oglądania przedszkola i rozmów z nami od poniedziałku do piątku między godziną 9 a 15.
Od 1 października przyjmujemy również dzieci od 1 roku życia – do oddziału żłobkowego. Zapisy trwają.


NTPP, ul. Krzemowa 1, Złotniki
tel. 61 65 85 520

Więcej informacji: www.ulprzedszkole.pl

Więcej
2015/08/04

W najbliższy wtorek na warsztatach HumaNick Enjoy Your Workplace uzbroimy się w aparaty i wyruszymy na poszukiwania wyjątkowych kadrów. Towarzyszyć nam będzie Radosław Kołpowski, zdobywca 1. miejsca w 6.edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska 2010 w kategorii Zwierzęta. Pamiętaj - i Ty możesz zostać fotografem.

Weź swój aparat i zapisz się na warsztat!
humanick@younick.pl

Więcej
2015/08/04

W zdrowym ciele, zdrowy duch! Tylko jak zadbać o zdrowie, spędzając wiele godzin w pracy przed komputerem? Okazuje się, że i w biurze można "być fit". Pod koniec lipca zaprosiliśmy do YouNick doświadczoną fizjoterapeutkę, instruktorę jogi i Pilates - Małgorzatę Jachacz-Łopatę - która pokazała kilka skutecznych ćwiczeń do wykonania w miejscu pracy, niekiedy nawet nie odchodząc od biurka. Dziś chcemy podzielić się z Wami tą wiedzą, prezentując krótki przewodnik po ćwiczeniach, które poznaliśmy na warsztacie. Zobaczcie zdjęcia, ćwiczcie i cieszcie się zdrowym kręgosłupem!

Pobierz Przewodnik po ćwiczeniach - Twój zdrowy kręgosłup

Więcej
2015/08/04

Park technologiczny YouNick zaprasza na zajęcia warsztatowe dla młodzieży w obszarze nauk przyrodniczych, nowych mediów i ekonomii. Widzimy mnóstwo zajęć dla małych dzieci, tymczasem starszym pozostaje tylko własna inwencja twórcza i / lub komputer. Dlatego też w tygodniu 10-14 sierpnia przy wsparciu firm z parku organizujemy testowe warsztaty dla młodzieży w wieku od 9 do 14 lat.

W trakcie warsztatów oprócz samych zajęć chcielibyśmy porozmawiać z młodzieżą o tym, co ich kręci i czym chętnie by się zajęli w czasie wolnym po szkole, jak również poprosimy ich o feedback co do zajęć, które przeprowadziliśmy. Całość zaplanowana jest na 2,5 godziny od 10.30 do 13.00 i jest nieodpłatna. Zapewniamy obiad.

Miejsce: Park Technologiczny YouNick, biurowiec nr 1 sala konferencyjna.
Zapisy: joanna.sowinska@nickel.com.pl

Więcej
2015/07/22

Poznajemy na różnych poziomach. Umysłem, sercem i poprzez doświadczenie. Ten ostatni sposób jest najskuteczniejszy. Poczuć na własnej skórze. Zrozumieć i doświadczyć. Taką możliwość dostarczy wkrótce TestLab – zespół labów wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do testowania produktów i usług. 

Więcej
2015/07/22

"W Polsce tworzenie korporacyjnych wehikułów inwestycyjnych w postaci VC zaczyna zyskiwać zainteresowanie wśród liderów branżowych, zwłaszcza w przemyśle, bankowości czy ubezpieczeniach. W zależności od firmy może to być sposób na inwestowanie, poszukiwanie innowacji czy stymulowanie wzrostu firmy [...] Należy postawić sobie pytanie czy w Polsce istnieją na tyle duże lokalne firmy, dla których stworzenie własnego korporacyjnego funduszu o charakterze VC miało by sens? [...] Czy byłby w stanie realnie pozyskiwać do swojego portfela inwestycyjnego firmy umożliwiające mu osiągnięcie nałożonych przez właściciela celów – wzrostu, stopy zwrotu, poszerzenia zakresu technologii i kompetencji czy też innowacyjnego modelu biznesowego? Wydaje się, że prawdopodobieństwo powodzenie takiego przedsięwzięcia na lokalnym rynku jest wysokie przynajmniej z kilku powodów [...] wybrane parki technologiczne wspierają przedsiębiorców i aktywnie inwestujące ze środków własnych lub pozyskanych z programów EU takie jak Poznański YouNick, Lubelski LPNT czy Gdański GPNT." - pisze na swoim blogu w INN Poland Piotr Pietrzak, CTO w IBM.

Zapraszamy do przeczytania całego, bardzo interesującego wpisu.

Więcej
2015/06/15

W YouNick wakacje rozpoczynamy „Rowerowym tygodniem”.  Pracownicy firm ulokowanych na terenie parku, którzy zamienią komunikację miejską i samochody na rower mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody!  Przyłącz się ;)

Więcej
2015/07/03

Po niespełna dwóch latach YouNick sprzedał swoje udziały pozostałym wspólnikom firmy Lab4motion. Firma już w dniu powstawania stanowiła jeden z najbardziej obiecujących projektów w naszym portfelu . Plany na dalszy rozwój spółki obejmują pozyskanie zagranicznego inwestora i światową ekspansję.

Więcej
2015/06/22

W czwartek 18 czerwca gościliśmy w YouNick Yuri Drabenta, guru mediów społecznościowych, który opowiedział o nowych trendach i o tym, jak na nich zarabiać.
Zobaczcie wideorelację z warsztatu!

Więcej
2015/06/22

Dobry sąsiad to podstawa! W życiu, w polu i w biznesie.
U progu wakacji zapraszamy Was do udziału w akcji promocyjnej "Poleć sąsiadowi", w której nagrodą są vouchery do biura podróży na dowolny cel.

Więcej
2015/06/18

Planujesz zorganizować konferencję lub przeprowadzić kreatywny warsztat? Już od początku lipca będziesz mógł skorzystać z nowoczesnego Centrum Konferencyjnego YouNick, które zlokalizowane jest w naszej nowej inwestycji na terenie Parku.

Więcej
2015/06/09

Nosi afro, skacze na spadochronie, startuje w wyścigach i pisze zabawne posty na Facebooku. Od zera zbudował jedną z największych agencji social media w Polsce. W czwartek, 18 czerwca, Yuri Drabent - guru polskich mediów społecznościowych, opowie w YouNick, jak można zarobić na trendach.

Więcej
2015/05/27

Koniec problemów z właściwym dawkowaniem żelaza u niemowląt, małych dzieci i młodzieży! W maju br. Smart Pharma, nasza spółka portfelowa, wprowadziła na polski rynek innowacyjne produkty, zawierające najbezpieczniejszą formę tego pierwiastka - żelazo elementarne. Dostępne w aptekach preparaty Innofer oraz Innofer Baby dzięki unikalnej formule jako jedyne na rynku pozwalają precyzyjnie dawkować żelazo w przypadku jego niedoboru czy anemii. Produkty Smart Pharmy posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz rekomendacje najlepszych polskich specjalistów w dziedzinie neonatologii i pediatrii.

Więcej
2015/05/26

Masz pomysł, jak za pomocą nowych technologii sprawić, by mieszkańcom miast żyło się łatwiej i wygodniej? Podziel się nim podczas kolejnej edycji Poznań Startup Weekend poświęconej tematyce Smart City, która odbędzie się w dniach 12-14 czerwca. Masz 54 godziny, by pod czujnym okiem mentorów dopracować swój pomysł i następnie zaprezentować go przed lokalnymi liderami przedsiębiorczości. Zapowiada się udany weekend!

My też tam będziemy!

Co więcej, dla pierwszych 2 osób, które do 5 czerwca zgłoszą chęć wzięcia udziału w Poznan Startup Weekend wysyłając mail na adres marketing@younick.pl mamy wejściówki na event.
Nie czekaj i załóż swój startup w 54 godziny!

 

Strona wydarzenia na FB: Poznań Startup Weekend
Strona projektu: www.up.co

Więcej
2015/05/25

Dziś Dagmara Nickel, prezes YouNick, rozmawia z Pulsem Biznesu o kształtowaniu się nowych modeli zarządzania w polskich firmach. Korzeń organizacji stanowią ludzie i to oni decydują o sukcesie firmy, stąd wkrótce #‎ZarządzaniePoPolsku‬ może oznaczać jednocześnie zarządzanie po ludzku. Co to oznacza w praktyce? Zapraszamy do zapoznania się z rozmową.

Rozmowa: YouNick patrzy na ludzi
Strona projektu: www.popolsku.pb.pl

Więcej
2015/05/08

Ciekawi Was, dlaczego produkty Apple cieszą się tak wielką popularnością na świecie? Czy inne produkty, a także usługi, również z powodzeniem można dostosować do potrzeb użytkownika i sprawić, żeby ludzie uwielbiali z nich korzystać? Jak projektować rozwiązania, aby były prawdziwie innowacyjne i przyjazne? Dowiecie się tego 12 maja na naszym kolejnym warsztacie "Design Thinking od kuchni", podczas którego Wojtek Ławniczak wprowadzi Was w tajniki metodyki design thinking.

Więcej
2015/05/08

7 maja, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, otworzyliśmy dla Was YouNick. 

Podczas tego wydarzenia rozmawialiście z nami o założeniu swoich startupów, oglądaliście biura jak w Google, a także uczestniczyliście w warsztatch Izy Kaźmierczak i Ewy Tyralik, tworzących projekt jestembogata.pl o tym, jak budować swoje bogactwo, a także oglądaliście występy kreatywnej młodzieży - zwycięzców polskiej edycji międzynarodowego konkursu Odyseja Umysłu. Dziękujemy Wam!
 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym profilu na fb:
Dzień Otwarty w YouNick - zobacz album!
 

a także do obejrzenia relacji przygotowanej przez telewizję WTK, która transmitowała na żywo wydarzenia w YouNick:
WTK - Dzień Otwarty w YouNick, cz. 1
WTK - Dzień Otwarty w YouNick, cz. 2

Więcej
2015/04/27

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 7 do 10 maja 2015 r. w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim. W tegorocznej edycji będzie można skorzystać z szeregu atrakcji przybliżających ofertę YouNick dla mieszkańców Wielkopolski. Zobacz, co zaplanowaliśmy specjalnie dla Ciebie i nie zapomnij się zapisać: humanick@younick.pl

Więcej
2015/04/20

Puls Biznesu rusza z akcją #‎ZarządzaniePoPolsku, celem której jest analiza polskiego stylu oraz polskich metod zarządzania w gronie ekspertów i wyższej kadry menedżerskiej. Przez najbliższe kilka miesięcy YouNick zaangażuje się w opracowanie bardzo ważnego dokumentu - Kodeksu zarządzania polskimi firmami. Jak wygląda polski model i czy po 25 latach transformacji możemy mówić o powstaniu polskiej szkoły zarządzania? - postaramy się odpowiedzieć m.in. na te istotne pytania. Zapraszamy do obserwowania projektu

Pełny komentarz: Zarządzanie Po Polsku
Strona projektu: www.popolsku.pb.pl

Więcej
2015/04/15

Chcesz z przyjemnością prowadzić prezentacje czy szkolenia? Potrzebujesz wsparcia, aby przełamać lęk przed publicznymi wystąpieniami? Szukasz wskazówek, jak mówić, aby porywać tłumy? 23 kwietnia br. możesz wziąć udział w kolejnych warsztatach rozwoju osobistego HumaNick i skorzystać z wiedzy i doświadczenia Sebastiana Drobczyńskiego. Na spotkanie z uznanym ekspertem od marketingu politycznego zaprasza do swojej siedziby park technologiczny YouNick, miejsce rozwoju innowacyjnych biznesów. Dla posiadaczy karty HumaNick wstęp jest darmowy, dla pozostałych osób płatny 19 zł.

Więcej
2015/01/15

Jak uwolnić swój potencjał i żyć pełnią życia? Jak zacząć realizować swoje marzenia? Gdzie znaleźć siłę, by wyjść ze strefy komfortu? Na te i wiele innych pytań odpowie we wtorek, 31 marca w Złotnikach k. Poznania Michał Pasterski, doświadczony trener, coach i bloger. Na otwarte warsztaty rozwoju osobistego „Wyjdź poza schemat”, zaprasza do swojej siedziby park technologiczny YouNick. Dla posiadaczy karty HumaNick wstęp jest darmowy, dla pozostałych osób płatny 15 zł.

Więcej
2015/02/27

YouNick tworzy kilkadziesiąt firm, które każdego dnia wspieramy w rozwoju. Stoi za nimi kilkaset osób, które codziennie podejmują wysiłek harmonijnego łączenia życia osobistego z zawodowym. Skąd o tym wiemy? Bo mamy dokładnie takie same potrzeby. Chcemy pracować w miejscu przyjaznym, otwartym i nowoczesnym. Z dobrym dojazdem, smaczną i przystępną restauracją, przedszkolem, warsztatami i kursami wspierającymi rozwój zawodowy i osobisty.

Już za kilka dni będzie to możliwe. Od marca rusza Program HumaNick: Enjoy your workplace!, którego celem jest zadbanie o największy kapitał firm - pracowników. Program współtworzymy we współpracy z firmami zlokalizowanymi w YouNick.

 

 

 

O naszej inicjatywie pisze też Magazyn Sucholeski w artykule HumaNick, czyli jak wspierać rozwój pracowników.

Więcej
2015/02/18

Data Leezer, nasza nowa spółka portfelowa, tworzy system spersonalizowanych reklam internetowych oparty o sztuczną inteligencję i zjawisko Big Data. Narzędzie ma sprawić, że do użytkowników sieci będą trafiały potencjalnie przydatne reklamy, a nie niechciany spam. Taki sposób dotarcia do klienta ma być skuteczniejszy dla reklamujących się firm i marek. Reklamy przekazywane za pomocą systemu mają być przydatne dla użytkowników i pomagać np. w znalezieniu bonusów w postaci rabatów, darmowych dostaw.

Na przykład mamy kota i kupujemy mu jedzenie przez internet. System określi, kiedy powinniśmy dokupić pokarm, aby kot nie był głodny. Na 2-3 dni przed tym jak skończy się zakupiony zapas zobaczymy reklamę, po kliknięciu w którą otworzy się koszyk z dodanymi ostatnio produktami. Kilka sekund i zakupy zrobione. Nie trzeba było pamiętać, szukać - wyjaśnia Gazecie Wyborczej Jakub Cyran, prezes DataLeezer.

 

Pełna wersja artykułu:  Polski start-up pracuje nad spersonalizowanymi reklamami w internecie

Więcej
2015/02/13

Co zrobić, aby pracownicy chętnie sięgali po wieści z firmy? Odpowiedzią na to pytanie dzieli się na łamach Pulsu Biznesu Bartosz Kluczyński Blue Hat, naszej spółki porfetlowej. Opracowany przez spółkę innowacyjny system SPARK dociera z komunikacją do pracownika w miejscu i czasie, w którym jest on gotowy i otwarty na jej przyjęcie. SPARK to przyszłość nowoczesnej komunikacji, która w wielu firmach już staje się teraźniejszością.
 

Pełna wersja artykułu: Dotknij ekranu, a dowiesz się więcej

Więcej
2015/01/23

Firma zajmuje się opracowywaniem, produkcją oraz sprzedażą innowacyjnych leków i produktów medycznych – własnych oraz na zlecenie podmiotów zewnętrznych. Zlokalizowany w wyspecjalizowanym ośrodku biomedycznym BioNick (wcześniej Nickel BioCentrum) nowy polski producent farmaceutyków zapowiada, że pierwsze nowatorskie produkty, przeznaczone dla małych dzieci oraz niemowląt, w tym wcześniaków, pojawią się w aptekach już w marcu 2015 roku.

Więcej