Aktualności

2015/06/15

W YouNick wakacje rozpoczynamy „Rowerowym tygodniem”.  Pracownicy firm ulokowanych na terenie parku, którzy zamienią komunikację miejską i samochody na rower mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody!  Przyłącz się ;)

Więcej
2015/07/03

Po niespełna dwóch latach YouNick sprzedał swoje udziały pozostałym wspólnikom firmy Lab4motion. Firma już w dniu powstawania stanowiła jeden z najbardziej obiecujących projektów w naszym portfelu . Plany na dalszy rozwój spółki obejmują pozyskanie zagranicznego inwestora i światową ekspansję.

Więcej
2015/06/22

W czwartek 18 czerwca gościliśmy w YouNick Yuri Drabenta, guru mediów społecznościowych, który opowiedział o nowych trendach i o tym, jak na nich zarabiać.
Zobaczcie wideorelację z warsztatu!

Więcej
2015/06/22

Dobry sąsiad to podstawa! W życiu, w polu i w biznesie.
U progu wakacji zapraszamy Was do udziału w akcji promocyjnej "Poleć sąsiadowi", w której nagrodą są vouchery do biura podróży na dowolny cel.

Więcej
2015/06/18

Planujesz zorganizować konferencję lub przeprowadzić kreatywny warsztat? Już od początku lipca będziesz mógł skorzystać z nowoczesnego Centrum Konferencyjnego YouNick, które zlokalizowane jest w naszej nowej inwestycji na terenie Parku.

Więcej
2015/06/09

Nosi afro, skacze na spadochronie, startuje w wyścigach i pisze zabawne posty na Facebooku. Od zera zbudował jedną z największych agencji social media w Polsce. W czwartek, 18 czerwca, Yuri Drabent - guru polskich mediów społecznościowych, opowie w YouNick, jak można zarobić na trendach.

Więcej
2015/05/27

Koniec problemów z właściwym dawkowaniem żelaza u niemowląt, małych dzieci i młodzieży! W maju br. Smart Pharma, nasza spółka portfelowa, wprowadziła na polski rynek innowacyjne produkty, zawierające najbezpieczniejszą formę tego pierwiastka - żelazo elementarne. Dostępne w aptekach preparaty Innofer oraz Innofer Baby dzięki unikalnej formule jako jedyne na rynku pozwalają precyzyjnie dawkować żelazo w przypadku jego niedoboru czy anemii. Produkty Smart Pharmy posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz rekomendacje najlepszych polskich specjalistów w dziedzinie neonatologii i pediatrii.

Więcej
2015/05/26

Masz pomysł, jak za pomocą nowych technologii sprawić, by mieszkańcom miast żyło się łatwiej i wygodniej? Podziel się nim podczas kolejnej edycji Poznań Startup Weekend poświęconej tematyce Smart City, która odbędzie się w dniach 12-14 czerwca. Masz 54 godziny, by pod czujnym okiem mentorów dopracować swój pomysł i następnie zaprezentować go przed lokalnymi liderami przedsiębiorczości. Zapowiada się udany weekend!

My też tam będziemy!

Co więcej, dla pierwszych 2 osób, które do 5 czerwca zgłoszą chęć wzięcia udziału w Poznan Startup Weekend wysyłając mail na adres marketing@younick.pl mamy wejściówki na event.
Nie czekaj i załóż swój startup w 54 godziny!

 

Strona wydarzenia na FB: Poznań Startup Weekend
Strona projektu: www.up.co

Więcej
2015/05/25

Dziś Dagmara Nickel, prezes YouNick, rozmawia z Pulsem Biznesu o kształtowaniu się nowych modeli zarządzania w polskich firmach. Korzeń organizacji stanowią ludzie i to oni decydują o sukcesie firmy, stąd wkrótce #‎ZarządzaniePoPolsku‬ może oznaczać jednocześnie zarządzanie po ludzku. Co to oznacza w praktyce? Zapraszamy do zapoznania się z rozmową.

Rozmowa: YouNick patrzy na ludzi
Strona projektu: www.popolsku.pb.pl

Więcej
2015/05/08

Ciekawi Was, dlaczego produkty Apple cieszą się tak wielką popularnością na świecie? Czy inne produkty, a także usługi, również z powodzeniem można dostosować do potrzeb użytkownika i sprawić, żeby ludzie uwielbiali z nich korzystać? Jak projektować rozwiązania, aby były prawdziwie innowacyjne i przyjazne? Dowiecie się tego 12 maja na naszym kolejnym warsztacie "Design Thinking od kuchni", podczas którego Wojtek Ławniczak wprowadzi Was w tajniki metodyki design thinking.

Więcej
2015/05/08

7 maja, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, otworzyliśmy dla Was YouNick. 

Podczas tego wydarzenia rozmawialiście z nami o założeniu swoich startupów, oglądaliście biura jak w Google, a także uczestniczyliście w warsztatch Izy Kaźmierczak i Ewy Tyralik, tworzących projekt jestembogata.pl o tym, jak budować swoje bogactwo, a także oglądaliście występy kreatywnej młodzieży - zwycięzców polskiej edycji międzynarodowego konkursu Odyseja Umysłu. Dziękujemy Wam!
 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym profilu na fb:
Dzień Otwarty w YouNick - zobacz album!
 

a także do obejrzenia relacji przygotowanej przez telewizję WTK, która transmitowała na żywo wydarzenia w YouNick:
WTK - Dzień Otwarty w YouNick, cz. 1
WTK - Dzień Otwarty w YouNick, cz. 2

Więcej
2015/04/27

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 7 do 10 maja 2015 r. w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim. W tegorocznej edycji będzie można skorzystać z szeregu atrakcji przybliżających ofertę YouNick dla mieszkańców Wielkopolski. Zobacz, co zaplanowaliśmy specjalnie dla Ciebie i nie zapomnij się zapisać: humanick@younick.pl

Więcej
2015/04/20

Puls Biznesu rusza z akcją #‎ZarządzaniePoPolsku, celem której jest analiza polskiego stylu oraz polskich metod zarządzania w gronie ekspertów i wyższej kadry menedżerskiej. Przez najbliższe kilka miesięcy YouNick zaangażuje się w opracowanie bardzo ważnego dokumentu - Kodeksu zarządzania polskimi firmami. Jak wygląda polski model i czy po 25 latach transformacji możemy mówić o powstaniu polskiej szkoły zarządzania? - postaramy się odpowiedzieć m.in. na te istotne pytania. Zapraszamy do obserwowania projektu

Pełny komentarz: Zarządzanie Po Polsku
Strona projektu: www.popolsku.pb.pl

Więcej
2015/04/15

Chcesz z przyjemnością prowadzić prezentacje czy szkolenia? Potrzebujesz wsparcia, aby przełamać lęk przed publicznymi wystąpieniami? Szukasz wskazówek, jak mówić, aby porywać tłumy? 23 kwietnia br. możesz wziąć udział w kolejnych warsztatach rozwoju osobistego HumaNick i skorzystać z wiedzy i doświadczenia Sebastiana Drobczyńskiego. Na spotkanie z uznanym ekspertem od marketingu politycznego zaprasza do swojej siedziby park technologiczny YouNick, miejsce rozwoju innowacyjnych biznesów. Dla posiadaczy karty HumaNick wstęp jest darmowy, dla pozostałych osób płatny 19 zł.

Więcej
2015/01/15

Jak uwolnić swój potencjał i żyć pełnią życia? Jak zacząć realizować swoje marzenia? Gdzie znaleźć siłę, by wyjść ze strefy komfortu? Na te i wiele innych pytań odpowie we wtorek, 31 marca w Złotnikach k. Poznania Michał Pasterski, doświadczony trener, coach i bloger. Na otwarte warsztaty rozwoju osobistego „Wyjdź poza schemat”, zaprasza do swojej siedziby park technologiczny YouNick. Dla posiadaczy karty HumaNick wstęp jest darmowy, dla pozostałych osób płatny 15 zł.

Więcej
2015/02/27

YouNick tworzy kilkadziesiąt firm, które każdego dnia wspieramy w rozwoju. Stoi za nimi kilkaset osób, które codziennie podejmują wysiłek harmonijnego łączenia życia osobistego z zawodowym. Skąd o tym wiemy? Bo mamy dokładnie takie same potrzeby. Chcemy pracować w miejscu przyjaznym, otwartym i nowoczesnym. Z dobrym dojazdem, smaczną i przystępną restauracją, przedszkolem, warsztatami i kursami wspierającymi rozwój zawodowy i osobisty.

Już za kilka dni będzie to możliwe. Od marca rusza Program HumaNick: Enjoy your workplace!, którego celem jest zadbanie o największy kapitał firm - pracowników. Program współtworzymy we współpracy z firmami zlokalizowanymi w YouNick.

 

 

 

O naszej inicjatywie pisze też Magazyn Sucholeski w artykule HumaNick, czyli jak wspierać rozwój pracowników.

Więcej
2015/02/18

Data Leezer, nasza nowa spółka portfelowa, tworzy system spersonalizowanych reklam internetowych oparty o sztuczną inteligencję i zjawisko Big Data. Narzędzie ma sprawić, że do użytkowników sieci będą trafiały potencjalnie przydatne reklamy, a nie niechciany spam. Taki sposób dotarcia do klienta ma być skuteczniejszy dla reklamujących się firm i marek. Reklamy przekazywane za pomocą systemu mają być przydatne dla użytkowników i pomagać np. w znalezieniu bonusów w postaci rabatów, darmowych dostaw.

Na przykład mamy kota i kupujemy mu jedzenie przez internet. System określi, kiedy powinniśmy dokupić pokarm, aby kot nie był głodny. Na 2-3 dni przed tym jak skończy się zakupiony zapas zobaczymy reklamę, po kliknięciu w którą otworzy się koszyk z dodanymi ostatnio produktami. Kilka sekund i zakupy zrobione. Nie trzeba było pamiętać, szukać - wyjaśnia Gazecie Wyborczej Jakub Cyran, prezes DataLeezer.

 

Pełna wersja artykułu:  Polski start-up pracuje nad spersonalizowanymi reklamami w internecie

Więcej
2015/02/13

Co zrobić, aby pracownicy chętnie sięgali po wieści z firmy? Odpowiedzią na to pytanie dzieli się na łamach Pulsu Biznesu Bartosz Kluczyński Blue Hat, naszej spółki porfetlowej. Opracowany przez spółkę innowacyjny system SPARK dociera z komunikacją do pracownika w miejscu i czasie, w którym jest on gotowy i otwarty na jej przyjęcie. SPARK to przyszłość nowoczesnej komunikacji, która w wielu firmach już staje się teraźniejszością.
 

Pełna wersja artykułu: Dotknij ekranu, a dowiesz się więcej

Więcej
2015/01/23

Firma zajmuje się opracowywaniem, produkcją oraz sprzedażą innowacyjnych leków i produktów medycznych – własnych oraz na zlecenie podmiotów zewnętrznych. Zlokalizowany w wyspecjalizowanym ośrodku biomedycznym BioNick (wcześniej Nickel BioCentrum) nowy polski producent farmaceutyków zapowiada, że pierwsze nowatorskie produkty, przeznaczone dla małych dzieci oraz niemowląt, w tym wcześniaków, pojawią się w aptekach już w marcu 2015 roku.

Więcej
2015/01/15

Prowadzisz startup lub przedsiębiorstwo z sektora MSP, odpowiadasz w firmie za dalszy rozwój biznesu, a może myślisz o założeniu własnej działalności? 82,5 mld euro z nowej puli środków unijnych na lata 2014-2020 będzie już wkrótce w Twoim zasięgu. Weź udział w otwartym seminarium „Akcja Dotacja!” i dowiedz się, jak pozyskać najlepsze dofinansowanie dla swojej firmy. Bezpłatne spotkanie, organizowane przez YouNick oraz PNO Consultants, odbędzie się 21 stycznia br. w Złotnikach k. Poznania.

Więcej
2015/01/12

W ciągu ostatnich 20 lat sprzedaż w branży e-commerce wzrosła do 6 proc. całkowitej sprzedaży detalicznej (wyłączając gastronomię i paliwo). Jednak mimo tak dynamicznego wzrostu e-handlu i coraz ambitniejszych rozwiązań technologicznych dziś nikt już nie wróży (tak jak to było pod koniec XX wieku), iż e-commerce zastąpi w pełni sprzedaż offline.

Dlatego warto przyjrzeć się nowoczesnym technologiom, które mocno zmieniają współczesną branżę detaliczną "offline". Wśród nich jedną z najbardziej dynamicznych jest technologia przetwarzania obrazu wideo, która bez jakiegokolwiek zaangażowania po stronie klienta generuje dane i wskaźniki, dostępne do tej pory tylko w świecie cyfrowym. Rozwiązanie w pełni wykorzystujące tę technologię zaprojektowała nasza spółka portfelowa Lab4motion, przenosząc handel w sklepie w inny wymiar.

Pełna wersja artykułu: Matrix w sklepie

Więcej
2014/12/19

16 grudnia 2014 roku poinformowaliśmy o ewolucji Nickel Technology Park Poznań w YouNick i zmianie podjeścia do tworzenia miejsc pracy - kreatywnych i służących rozwojowi zarówno firm, jak i pracujących w nich ludzi. Informacja o zmianie wzbudziła zainteresowanie mediów z różnych branż. "YouNick będzie jak Google", " prawdziwy biurowy odlot", "biuro przyszłości przyjazne pracownikom" - tak brzmiały nagłówki w prasie o naszej zmianie.

 

Więcej
2014/12/15

Nickel Technology Park Poznań po 8 latach działalności zmienia filozofię działania i ewoluuje w YouNick Place to create. Właściciele pierwszego w Polsce prywatnego parku technologicznego tworzą wyjątkowe środowisko dla rozwoju innowacyjnych podmiotów. Miejsce, w którego centrum jest człowiek – najemca, pracownik i pomysłodawca innowacji. Wprowadzane w podpoznańskich Złotnikach zmiany dotyczą nie tylko istniejącej i nowo budowanej infrastruktury, ale przede wszystkim kultury organizacyjnej, oferowanego pakietu usług dodatkowych oraz prowadzonej działalności inwestycyjnej. Na terenie parku funkcjonuje obecnie blisko 60 firm, zatrudniających ponad 600 osób, a dalsze 20-30 spółek zapełni w 2015 r. nowo powstający trzeci biurowiec.

Więcej
2014/06/30

Jak dbać o wysokiej jakości kontakt z człowiekiem? Wzmacniać i odbudować więzi międzyludzkie za pomocą słowa? Skutecznie łagodzić nieporozumienia? Mówi o tym filozofia Porozumienia Bez Przemocy, którą będzie można zgłębić podczas wykładu „Świadoma komunikacja. Jak mówić, żeby nas słuchano i jak słuchać, żeby do nas mówiono”, organizowanego przez Nickel Technology Park Poznań.

Więcej
2014/06/26

Nickel Technology Park Poznań (NTPP) poszukuje w całej Polsce innowacyjnych przedsięwzięć w branży biotechnologicznej, medycznej, chemicznej, informatycznej, odnawialnych źródeł energii oraz ochrony środowiska. Na kolejny projekt w ramach Nickel Inkubator NTPP pozyskał dofinansowanie z funduszy unijnych w wysokości 6,7 mln zł. W poniedziałek, 30 czerwca br. na terenie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się otwarta konferencja prezentująca innowacyjny sposób prowadzenia inwestycji kapitałowych przez podpoznański park. Toruńska uczelnia została partnerem merytorycznym działającego od 2011 r. inkubatora NTPP.

Więcej
2014/04/08

Jeżeli lubisz technologiczne wyzwania, posiadasz dużo pozytywnej energii i i entuzjazmu a do nowych zadań podchodzisz z zaciekawieniem i odwagą to Nickel Technology Park Poznań jest idealnym miejscem pracy dla Ciebie.

Więcej
2014/01/28

W maju 2015 r. Nickel Technology Park Poznań (NTPP) uruchomi w Złotnikach Centrum Usług Biznesowych – wysokiej klasy infrastrukturę dedykowaną m.in. innowacyjnym przedsiębiorstwom oraz środowiskom naukowym i badawczo-rozwojowym. W obiekcie o powierzchni prawie 4500 m2 powstaną nowoczesne biura, sale konferencyjne i przestrzeń wystawiennicza oraz unikalny w skali regionu testLAB – specjalistyczny zespół pracowni, wspierający rozwój nowych produktów i usług. Rozbudowa NTPP rozpocznie się wiosną 2014 r. Na realizację inwestycji o wartości z WRPO dofinansowanie w wysokości ok. 7 mln zł.

Więcej
2014/01/16

PARP informuje, że rozpoczął się nabór wniosków do pierwszego etapu projektu Polski Most Krzemowy (zamknięcie naboru: 28 stycznia 2014 r.) Jest to projekt systemowy PARP finansowany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Więcej