Aktualności

2018/01/12

25.01.2018 w YouNick Technology Park odbędzie się szkolenie na temat zasad w komunikacji biznesowej, które poprowadzi Katarzyna Krupa - prezenterka telewizyjna, reporterka od 2008 roku związana ze stacją TVN. 

Więcej
2017/11/28

Dołącz do naszej drużyny i razem z YouNick pomóż stworzyć paczkę dla rodziny z Leszna.
Razem możemy więcej! Do 6 grudnia trwa zbiórka pieniędzy i produktów z listy potrzeb wskazanych przez wybraną rodzinę. 

 

Więcej
2017/11/13

28.11.17 w YouNick odbędzie się spotkanie informacyjne z udziałem przedstawicieli WARP i Altkom Akademia na temat mozliwości pozyskanie nawet 80% dofinansowania na szkolenia, kursy czy studia podyplomowe. 
Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców i pracowników. Wstęp wolny.

Więcej
2017/09/18

Na terenie Parku trwa wielka zbiórka pieniędzy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Gaju koło Śremu!
Przyłącz się do akcji i daj nadzieję na lepsze jutro potrzebującym psom i kotom.

Więcej
2017/08/31

28 września Pracownia Gier Szkoleniowych oraz YouNick Technology Park zapraszają do udziału w warsztatowym spotkaniu liderów, innowatorów, przedsiębiorców oraz odpowiedzialnych za zarządzanie ludźmi, strategię i rozwój biznesu. 

Więcej
2017/08/25

Kolejna edycja YouNick Mint  Venture Days we współpracy z firmą Budimex. Trwa nabór projektów do funduszu inwestycyjnego YouNick Mint. Poszukujemy projektów z obszarów Healthcare, Digital Healthcare oraz Industry 4.0.

Spotkania z pomysłodawcami odbędą się w siedzibie YouNick Mint w dniach 13 i 14 września. Drugi dzień Venture Days to okazja do zaprezentowania swoich projektów przed ekspertami firmy Budimex, dlatego dedykujemy go rozwiązaniom z obszaru budownictwa.

Co można zyskać?

  • od 1 do 3 milionów zł inwestycji z funduszu inwestycyjnego Bridge Alfa by YouNick Mint
  • wsparcie projektu na każdym etapie rozwoju, od weryfikacji hipotez biznesowych po komercjalizację
  • szansa prototypowania rozwiązań z pomocą ekspertów branżowych
  • możliwość przetestowania technologii na infrastrukturze i z udziałem największych polskich przedsiębiorstw branży budowlanej i deweloperskiej
  • wprowadzenie projektu na rynek globalny przy współpracy jednej z największych grup budowlanych w Polsce

ZGŁOŚ SWÓJ PROJEKT

Venture Day z Budimex - kogo szukamy?

Wraz z naszym Partnerem, firmą Budimex poszukujemy pomysłodawców i twórców projektów z takich obszarów, jak:

PROCES PROJEKTOWY
Wybrane wyzwania:
• Jak eliminować błędy projektowe i wspomagać planowanie precyzyjnego procesu inwestycji?
• Jak wykorzystać powtarzalność procesu inwestycyjnego?
• Jak wspierać Lean Construction?

PROCES BUDOWLANY:
Wybrane wyzwania:
• Jak wyeliminować́ utrudnienia wynikające ze specyfiki produkcji budowlanej?
• Jak optymalizować zużycie materiałów i surowców?
• Jak wspierać budownictwo zrównoważone i ograniczyć oddziaływanie na środowisko naturalne?

OBSŁUGA&FACILITY MANAGEMENT
Wybrane wyzwania:
• Jak zaimplementować nowoczesne metody planowania przestrzennego?
• Jak w czasie rzeczywistym rejestrować usterki i optymalizować ich usunięcie?
• Jak efektywniej współpracować w gronie służb obsługujących budynek?

UŻYTKOWANIE OBIEKTU
• Jak zintegrować w ramach jednej sieci wiele urządzeń dedykowanych indywidualnym odbiorcom i zapewnić łatwe sterowanie nimi?
• Jak zapewnić bezpieczeństwo Internetowi Rzeczy?
• Jak wspierać rozwój miasta 2.0?

 

Formuła spotkań
W ramach spotkań w ramach Venture Days Pomysłodawcy mają możliwość zaprezentowania swojego rozwiązania przed managerami inwestycyjnymi i ekspertami YouNick oraz firmy Budimex.  Na wysłuchanie każdego z projektów przeznaczamy godzinę, w ramach której Pomysłodawca prezentuje swój projekt (ok. 30 minut). Kolejna część to seria pytań, które pozwalają nam pogłębić wiedzę i zrozumieć projekt. 

Deadline
Termin zgłaszania projektów kończy się 10 września 2017r lub wraz z wyczerpaniem limitu wolnych miejsc. 

ZGŁOŚ SWÓJ PROJEKT

Więcej
2017/08/23

Przedsiębiorcy i młodzi naukowcy znów mają możliwość pochwalenia się swoim innowacyjnym potencjałem. Trwa IX edycja Konkursu Innowator Mazowsza. „Innowator Mazowsza” to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów promujących nowatorskie rozwiązania w biznesie i nauce na Mazowszu.

Ideą Konkursu jest promowanie kultury kreatywności i ducha przedsiębiorczości, w szczególności w środowisku naukowym oraz wśród przedstawicieli sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Konkurs skierowany jest do dwóch grup: mazowieckich przedsiębiorców oferujących najbardziej innowacyjne produkty lub usługi, stosujących nowoczesne rozwiązania technologiczne, organizacyjne i marketingowe. Adresowany jest także do młodych, twórczo myślących, kreatywnych naukowców, których prace doktorskie zawierają innowacyjne rozwiązania nadające się do zastosowania w praktyce gospodarczej.

Konkurs „Innowator Mazowsza” objęty jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. O nagrody można ubiegać się w dwóch kategoriach: Młoda Innowacyjna Firma  i Innowacyjny Młody Naukowiec.

 Dla najlepiej ocenionych uczestników przewidziane są następujące nagrody:

  • w kategorii Młoda Innowacyjna Firma

I miejsce: 25.000 zł brutto,
II miejsce: 15.000 zł brutto,
III miejsce: 10.000 zł. brutto;

  • w kategorii Innowacyjny Młody Naukowiec

I miejsce: 15.000 zł brutto,
II miejsce: 12.500 zł brutto,
III miejsce: 10.000 zł brutto.

A także nagrody od Partnerów Konkursu, w tym funduszu inwestycyjnego YouNick Mint, w postaci pakietu 32 godzin konsultacji z udziałem managerów inwestycyjnych i ekspertów współpracujących z funduszem. 

Termin składania wniosków upływa 25. 09. 2017 r. (sekretariat czynny do godz. 16.00).
Liczy się data wpłynięcia wniosku wraz ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami.

Szczegółowe informacje na temat zasad Konkursu, regulaminu oraz wzory formularzy odpowiednich dla poszczególnych kategorii dostępne są na stronie:

https://innowacyjni.mazovia.pl/dzialania/informator-mazowsza/ix-edycja-konkursu.html
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w Konkursie.

Nie zwlekaj i jak najszybciej złóż aplikację konkursową!

Więcej
2017/07/04

Trwa nabór projektów do  funduszu inwestycyjnego YouNick Mint. W dniach 16-18 sierpnia w siedzibie Funduszu odbędą się kolejne Venture Days, do udziału w których zostaną zaproszeni wybrani pomysłodawcy. Do zdobycia nawet 3 mln złotych! Na zgłoszenia czekamy do 11 sierpnia. 

Więcej
2017/05/10

20 czerwca organizujemy bezpłatne warsztaty, podczas których uczestnicy poznają w praktyce nowe narzędzie IBM do analizy i zarządzania sprzedażą Watson Analytics. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim przez Aco Vidovic - Manager of IBM Innovation centers, IBM Central & Eastern Europe w IBM. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej
2017/05/17

W związku z planowaną realizacją projektu pn. „Opracowanie usługi „AMS product development” metody opracowania formulacji i procesu dla preparatów farmaceutycznych” Nr wniosku RPWP.01.02.00-30-120/16, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Działanie 1.2 Wzmocnienie potencjału innowacyjnego przedsiębiorstw Wielkopolski, firma APPLIED MANUFACTURING SCIENCE sp. z o.o. ogłasza zgodnie z zasadą konkurencyjności postępowanie w trybie zapytania ofertowego na zakup następującego elementu projektu:

Maszyna Spray Dryer - 1 szt. 

Więcej
2017/03/30

Trwa nabór projektów do funduszu inwestycyjnego YouNick Mint. Do zdobycia nawet 3 mln złotych. Wspólnie z firmą Budimex S.A. poszukujemy innowacyjnych projektów, które odpowiedzą na rzeczywiste wyzwania sektora infrastrukturalno-usługowego, będą w praktyce wartościowe dla użytkowników i unikalne technologicznie. 

Więcej
2017/05/05

Umów się na indywidualne zwiedzanie YouNick Technology Park i przekonaj się, jak może wyglądać Twoje biuro oraz jakiego rodzaju wsparcie finansowe i operacyjne może uzyskać Twoja firma. Podczas niezobowiązującego spotkania pokażemy Ci m.in. przykładowe aranżacje różnego rodzaju biur, centrum konferencyjne oraz przybliżymy działalność pierwszego w Polsce operacyjnego funduszu inwestycyjnego YouNick Mint. 

Więcej
2016/12/13

W związku z realizacją projektu pn. „Wzrost kompetencji firmy NTPP Sp. z o.o. w obszarze zaawansowanych usług prototypowania oraz testowania zarówno produktów jak i usług świadczonych na rzecz regionalnych przedsiębiorstw” Nr wniosku RPWP.01.03.02-30-0009/16, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Działanie 1.3., Poddziałanie 1.3.2., Firma Nickel Technology Park Poznań Sp z o.o. ogłasza zgodnie z zasadą konkurencyjności postępowanie w trybie zapytania ofertowego na zakup usług doradczych

Więcej
2016/12/06

"To bez znaczenia czy Twoja firma na rynku działa miesiąc, rok czy dziesięć lat. Możesz przyjść do YouNick opowiedzieć o swoim produkcie i jego analizę oddać specjalistom. Ci ocenią, jak powinien wyglądać, zaprojektują nową wersję i wyprodukują pierwszą partię. Po to, byś szybciej osiągnął sukces." - cytując portal MamStartup.pl

Więcej
2016/12/01

Zapraszamy na szkolenie, na którym poznasz najnowsze techniki stosowane przez organizatorów wydarzeń sportowych na świecie. Dzięki design thinking, business model canvas czy customer development, dowiesz się, jak jeszcze lepiej zorganizować wydarzenie sportowe. Dodatkowo uczestnicy warsztatów otrzymają informacje, jak i gdzie pozyskać dofinansowanie na organizację wydarzeń

Więcej
2016/11/29

W związku z realizacją projektu pn. „Wzrost kompetencji firmy NTPP Sp. z o.o. w obszarze zaawansowanych usług prototypowania oraz testowania zarówno produktów jak i usług świadczonych na rzecz regionalnych przedsiębiorstw” Nr wniosku RPWP.01.03.02-30-0009/16, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Działanie 1.3., Poddziałanie 1.3.2., Firma Nickel Technology Park Poznań Sp z o.o. ogłasza zgodnie z zasadą konkurencyjności postępowanie w trybie zapytania ofertowego na zakup usług doradczych.

Więcej
2016/11/13

Współczesny świat stoi u progu wielkiej zmiany. W jakim kierunku ona pójdzie, zależy tylko od nas samych. O drogach, które warto wybrać, aby żyć i pracować lepiej, opowiedzą w Poznaniu prelegenci Forum Zamknięcia trwającej od maja kampanii społecznej „Praca? Lubię to!”. W poniedziałek, 28 listopada, organizatorzy akcji, YouNick oraz Uniwersytet SWPS, po raz ostatni zapraszają przedsiębiorców, pracowników i studentów na inspirujące wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne. W siedzibie SWPS usłyszymy m.in. o firmach przyszłości, turkusowych liderach i tworzonych przez nich organizacjach oraz o pracy z pasją dla najlepszego pracodawcy na świecie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny pod warunkiem wcześniejszej rejestracji na stronie www.swps.pl/poznan lub www.younick.pl/pracalubieto ⬇⬇⬇

Więcej
2016/10/14

Chcesz rozwijać swój biznes ze środków unijnych, ale nie masz czasu na całodzienne spotkania z ekspertami, a w gąszczu informacji znalezionych w sieci się gubisz?

Posłuchaj nagrania z 30-minutowego webinaru z ekspertami z funduszu inwestycyjnego YouNick i dowiedz się, jak możesz dopalić swój biznes sięgając po 420 000 zł z poddziałania 2.3.1. PO IG. ⬇⬇⬇

Więcej
2016/11/10

One stop shop dla innowacji – miejsce, w którym eksperci sprawdzą, czy pomysł startupu jest dobry albo wymyślą nowy produkt dla dojrzałej spółki, przetestują go, znajdą dofinansowanie na B+R i wdrożenie, zadbają o ochronę własności intelektualnej - to proponuje YouNick, fundusz inwestycyjny z Poznania z partnerami: firmą projektową Mindsailors i centrum badań i rozwoju Pozlab. Przeczytaj artykuł z Pulsu Biznesu.

Więcej
2016/10/26

Współczesna gospodarka za kluczowe czynniki pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstw uznaje innowacyjność oraz wiedzę. Innowacyjność, rozumiana jako celowo zaprojektowana przez człowieka zmiana produktu, metod jego wytwarzania lub organizacji pracy, zastosowana w praktyce zmierza do osiągnięcia określonych korzyści społeczno-gospodarczych. Zarówno przedsiębiorstwo jak i proces innowacyjny, aby mogły się rozwijać potrzebują dodatkowego wsparcia. Zapraszamy na konferencję "Prawne aspekty innowacji w biznesie", współorganizowaną przez YouNick.

Więcej
2016/10/14

Medal, statuetka, puchar - to typowe nagrody sportowe. Czy można pójść o krok dalej i zaprojektować innowacyjne trofeum, które wzbudzi u zwycięzców jeszcze większą radość i będzie tym, czego naprawdę oczekują? Już 15.11 we Wrocławiu i 16.11 w Warszawie będziemy szukać odpowiedzi na te pytania podczas warsztatów co-creation. Sprawdź, czy te warsztaty są dla Ciebie i zapisz się - będziesz mieć możliwość poznania metodyki design thinking w praktyce, pracy z Mindsailors - wielokrotnie nagradzanymi projektantami nowych produktów, a za Twoją pomoc w tworzeniu innowacji otrzymasz bon do sklepu Decathlon.

Więcej
2016/10/14

Chcesz rozwijać swój biznes ze środków unijnych, ale nie masz czasu na całodzienne spotkania z ekspertami, a w gąszczu informacji znalezionych w sieci się gubisz?

Zapisz się na 30-minutowy webinar z ekspertami z parku technologicznego YouNick i dowiedz się, jak możesz dopalić swój biznes sięgając po 420 000 zł z poddziałania 2.3.1. PO IG. ⬇⬇⬇

Więcej
2016/10/10

Kim jest kapitan-prezes i jak medale mistrzów mogą inspirować liderów w biznesie? Dlaczego los właścicieli La Ruiny jest przestrogą dla marzących o własnej knajpie? Czy powrót do pracy po urlopie rodzicielskim musi być trudny? Jak być sobą w CV i podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą prelegenci przedostatniego już spotkania kampanii społecznej „Praca? Lubię to!”. Na kolejną porcję inspirujących wykładów i warsztatów organizatorzy akcji zapraszają w środę, 19 października do Centrum Konferencyjnego YouNick w Złotnikach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny pod warunkiem wcześniejszej rejestracji. Zapisz się! ⬇⬇⬇

Więcej
2016/09/28

Jeśli czujesz, że nowoczesne biuro to nie tylko winda, klimatyzacja i darmowy parking, a przyjazność nie kończy się na ergonomicznym fotelu i darmowej kawie, to warto żebyś zajrzał 13 października do YouNick. Zaprezentujemy nasz biurowiec rodem z Doliny Krzemowej. Teraz dodatkowo 3-miesięczne wakacje czynszowe na start.

Więcej
2016/09/28

W poniedziałek, 26 września w parku technologicznym YouNick w podpoznańskich Złotnikach odbyło się piąte już wydarzenie w ramach kampanii społecznej „Praca? Lubię to!”. Kilkadziesiąt zebranych osób wysłuchało inspirujących wykładów i wzięło udział w warsztacie rozwoju osobistego „Bądź, kim miałeś być”. ⬇⬇⬇

Więcej
2016/09/14

Szukasz równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym? Marzysz o zawodzie zgodnym z twoim naturalnym potencjałem? I o pracodawcy, który tworzy społeczność szczęśliwych ludzi? Weź karierę w swoje ręce! W poniedziałek, 26 września w Centrum Konferencyjnym YouNick rusza jesienna odsłona kampanii społecznej „Praca? Lubię to!”. ⬇⬇⬇

Więcej
2016/09/06

Jak wrócić do pracy po urlopie z uśmiechem? Na to niełatwe pytanie próbowali odpowiedzieć 3 września podczas plenerowej imprezy na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania organizatorzy kampanii społecznej „Praca? Lubię to!”. ⬇⬇⬇

Więcej
2016/09/04

Zapraszamy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z terenu Województwa Wielkopolskiego do udziału w nowej formule Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski”.⬇⬇⬇

Więcej
2016/08/30

Inspirujące wykłady na leżakach, warsztat jogi śmiechu, bezpośredni kontakt z profesjonalnymi coachami i doradcami zawodowymi to tylko niektóre atrakcje otwartej i bezpłatnej imprezy plenerowej „Praca po urlopie? Lubię to!”. Event odbędzie się 03.09, w godz.12:00-17:00 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. ⬇⬇⬇

Więcej
2016/07/04

Jesteś małym lub średnim przedsiębiorcą i chciałbyś rozwijać w swojej firmie innowacyjne produkty i usługi? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów od inwestycji kapitałowych, funduszy unijnych oraz rozwoju produktów i usług.
Jako Akredytowany Ośrodek Innowacji oferujemy zarówno usługi doradcze w zakresie innowacji, jak i usługi wsparcia innowacji.

Więcej